Dzisiaj jest: 17 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

Kładka nadal nieczynna. Kiedy naprawią? Nie wiadomo

czwartek, 31 sierpień 2017 16:18 Autor 

Nie widać końca naprawy kładki nad ulicą Szarych Szeregów. Kładka nadal jest nieczynna, a wiceprezydent Konrad Frysztak nie chce już podawać kolejnego terminu oddania kładki do użytku.

 

Kładka nad ulicą Szarych Szeregów ma 4,5 metra szerokości i 41 metrów długości. Za jej budowę odpowiedzialna jest firma Vistal z Gdyni. - Takiej konstrukcji w Europie nie ma. Będzie to jedyny tego typu obiekt i - co za tym idzie - jako jedyni mamy takie problemy – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Słowa wiceprezydenta to oczywiście sarkazm. Problemy z oddaniem do użytku kładki nad ulicą Szarych Szeregów ciągną się od września ubiegłego roku. Wady, które wykryli specjaliści z Politechniki Gdańskiej są – według nich - wynikiem błędów w projekcie, za który odpowiedzialni byli dwaj pracownicy firmy Sudop Praga. Zdaniem wiceprezydenta Konrada Frysztaka, winę za obecny stan kładki ponoszą jeszcze dwie osoby. - Przepraszam za te terminy, które podawałem, ale przepraszam także za pana Andrzeja Kosztowniaka i za pana Marszałkiewicza, którzy zamówili taką dokumentację i taką dokumentację zostawili w MZDiK – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Wiceprezydent Konrad Frysztak jest dziś ostrożny w podawaniu kolejnego terminu oddania kładki do użytku. Sama inwestycja wzbudza także polityczne emocje. - Pan wiceprezydent Frysztak ostatnio przepraszał za Kosztowniaka, przepraszał za Marszałkiewicza, przepraszał za siebie. Akurat tej władzy nie wierzę w ogóle – mówi Marek Szary, przewodniczący Klubu Radnych PiS. Radomski poseł Kukiz '15 Robert Mordak w sprawie kładki nad ulicą Szarych Szeregów zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury. Wiceprezydent Konrad Frysztak zamiar posła Mordaka i krytykę ze strony PiS komentuje krótko. - Reakcje radomskich polityków i politykierów po kilku miesiącach są skierowane wyłącznie na populizm, a prokuratura o sprawie kładki wie już od kilku miesięcy – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak. Doniesienie złożył Piotr Wójcik, dyrektor MZDiK. Kładka została wybudowana na podstawie koncepcji architektonicznej opracowanej w 2010 roku. Projekt został odebrany przez MZDiK. Pozwolenie na budowę uzyskano w 2012 roku. Koszt budowy kładki wyniósł do tej pory niecałe 4 miliony złotych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej