Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Przekroczyli budżet. Niepełna realizacja projektu

piątek, 08 wrzesień 2017 15:12 Autor 

Przekroczenie kosztów o blisko 80 tys. złotych jest powodem niepełnej realizacji jednego ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Chodzi o rewitalizację terenu pomiędzy ul. Narutowicza i Jaracza.

 

Nazwa zwycięskiego projektu: „Rewitalizacja terenu – remont placu, placu zabaw, budowa miejsc parkingowych i wymiana oświetlenia”. Teren położony jest pomiędzy ul. Narutowicza i Jaracza. Właśnie dobiegają końca prace związane z tym projektem. Niestety, bez remontu placu zabaw. Okazało się, że koszt inwestycji przekracza o 80 tysięcy złotych maksymalną kwotę przeznaczoną w budżecie obywatelskim dla każdego wniosku, czyli 600 tysięcy. - Okazało się, że kwota to około 680 tysięcy złotych z placem zabaw. Wnioskodawcy na etapie opracowywania tej koncepcji, czyli już w grudniu ubiegłego roku, zgodzili się na ewentualne ograniczenie tej inwestycji o plac zabaw – mówi Monika Stanikowska z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Mieszkańcy bloków przy ulicach Narutowicza i Jaracza oszacowali koszt tej inwestycji na pół miliona złotych. Ale już podczas przygotowywania koncepcji rewitalizacji tego terenu oczekiwania mieszkańców rosły. Tym samym rosły i koszty rewitalizacji. Jak informuje magistrat, wydział inwestycji jest w posiadaniu projektu remontu placu zabaw i kosztorysu całej inwestycji. Magistrat nie wyklucza, że w przyszłości plac zabaw zostanie przebudowany.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej