Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Jest siedziba dla radomskiej brygady WOT

czwartek, 14 wrzesień 2017 16:25 Autor 

Dowództwo radomskiej brygady WOT będzie miało swoją siedzibę na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego. Taką informację przekazał w czwartek w sejmie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

 

O obecny stan tworzenia w Radomiu jednej z dwóch mazowieckich brygad Wojsk Obrony Terytorialnej pytali w czwartek w sejmie radomscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Według parlamentarzystów PiS, problemy z tworzeniem brygad WOT dotyczą dwóch miast: Starogardu Gdańskiego i Radomia. - Prezydent Radomia woli wyburzyć budynek sądu niż przekazać go na potrzeby WOT. Rozumiem, że są opóźnienia. Chciałem zapytać ministra obrony narodowej jak widzi rozwiązanie tego problemu? - mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej na siedzibę dowództwa radomskiej brygady upatrzyło sobie budynek sądu rejonowego przy ulicy Struga. Na tę lokalizację nie zgadza się magistrat, który chce wyburzyć budynek i zorganizować nowy układ komunikacyjny dla hali sportowej. Magistrat zapewnia, że wciąż rozmawia z dowództwem WOT. Wiceprezydent Konrad Frysztak spotkał się z pułkownikiem Tomaszem Białasem, dowódcą VI Mazowieckiej Brygady i zaproponował pięć lokalizacji dla radomskiej brygady. Ale Ministerstwo Obrony Narodowej już podjęło decyzję. - Za siedzibę została wybrana 42 Baza Lotnictwa Szkolnego. Tam będzie się mieściło dowództwo brygady WOT tego obszaru – mówi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.
Brygada WOT w Radomiu miała powstać do końca 2017 roku. Minister Antoni Macierewicz nie wyklucza, że ten termin nie zostanie dotrzymany. Powodem – według ministra – ma być brak porozumienia z władzami Radomia co do lokalizacji. - W innych wypadkach nad tymi różnicami politycznymi potrafi się przejść do porządku dziennego, a przedstawiciele partii opozycyjnych rozumieją jak ważne są funkcje spełniane przez WOT – dodaje minister Macierewicz.
6 mazowiecka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej ma liczyć 2,5 tysiąca żołnierzy.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Żołnierze WOT złożą przysięgę w Radomiu

  W niedzielę 27 maja o godzinie 12.00 na Palcu Corazziego 127 żołnierzy grójeckiego batalionu 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej złoży przysięgę wojskową. Po uroczystościach w parku im. Tadeusza Kościuszki odbędzie festyn rodzinny pod hasłem „Zawsze gotowi, zawsze blisko”.

 • Godny patron dla radomskiej 6 Mazowieckiej Brygady WOT.

  6 Mazowiecka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, której dowództwo będzie się mieściło na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego na Sadkowie w Radomiu, nosić będzie imię rotmistrza Witolda Pileckiego.

 • WOT w Radomiu. Prezydent chwali decyzję wojska

  „Minister Antoni Macierewicz został wprowadzony w błąd, a poseł Wojciech Skurkiewicz nie ma prawa stawiać naszego miasta w złym świetle” - tak czwartkową dyskusję w Sejmie na temat lokalizacji brygady Wojsk Obrony Terytorialnej komentuje prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 • Brygada WOT w Radomiu? Rozmowy trwają

  Radomski magistrat deklaruje współpracę w celu znalezienia lokalizacji dla VI Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Rozmowy trwają, a radomska brygada tworzona jest tymczasem...w Warszawie.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej