Dzisiaj jest: 17 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

Na Michałowie powstaje park. Mieszkańcy narzekają na utrudnienia

poniedziałek, 13 listopad 2017 16:26 Autor 

Za rok mieszkańcy osiedla Michałów mają cieszyć się z terenów sportowo-rekreacyjnych i miejsc wypoczynku. Ale na razie mają kłopot. Narzekają narzekają na utrudnione dojście do pętli autobusowej.

 

Budowa parku na Michałowie ruszyła w sierpniu tego roku. Za prace odpowiedzialne jest konsorcjum trzech firm: Ogrody Kijewicz, Zakład Instalacji Sanitarnych i Remontowo-Budowlany oraz Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana z Radomia”. Park powstaje na terenach pomiędzy ulicami Królowej Jadwigi, Władysława Łokietka i Piastowską. Treny te Spółdzielnia Mieszkaniowa „Michałów” przekazała w 2015 roku miastu. Projekt nowego parku konsultowany był także z mieszkańcami osiedla. Widać, że roboty trwają, choć podczas naszego pobytu z kamerą, nic szczególnego na terenie budowy się nie działo. Tymczasem mieszkańcy osiedla – w telefonach do naszej redakcji – narzekają na utrudnione dojście do pętli autobusowej przy ulicy Królowej Jadwigi. Sprawdziliśmy. Jeden ciąg pieszy jest kompletnie rozkopany. Tuż obok stoi tabliczka informująca, że to teren budowy i wstęp jest wzbroniony. Teren budowy jest bardzo słabo ogrodzony. A praktycznie nie jest bo trudno za ogrodzenie uznać pozrywane taśmy. Próżno także szukać jakichkolwiek informacji o tej budowie na tablicy informacyjnej. Okazuje się jednak, że wykonawca tej inwestycji został zobowiązany przez Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego do utrzymania jednego ciągu pieszego dla mieszkańców, który umożliwi im dojście do pętli autobusowej. Chodzi o chodnik biegnący tuż przy ogrodzeniu spółdzielni. Tyle tylko, że ten ciąg pieszy jest chodnikiem zaledwie w połowie.

W nowym parku powstaną tereny sportowo-rekreacyjne, a także miejsca wypoczynku dla osób starszych. Koszt inwestycjo to ponad 3,5 miliona złotych. Prace mają zakończyć się w październiku przyszłego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej