Dzisiaj jest: 17 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gertruda, Patryk, Zbigniew

Skrzyżowanie przy ul. Szarych Szeregów do przebudowy

piątek, 17 listopad 2017 16:36 Autor 

MZDiK podpisał umowę na przebudowę skrzyżowania ul. Szarych Szeregów, Wernera i Mireckiego. Koszt inwestycji to blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych. Prace potrwają do końca maja przyszłego roku.

 

Skrzyżowanie ulic Szarych Szeregów, Wernera i Mireckiego jest jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. O konieczności przebudowy mówi się od dawna. Na początku października MZDiK ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która skrzyżowanie przebuduje. Przetarg został rozstrzygnięty w tym tygodniu. - Wygrała firma Budromost Starachowice z Wąchocka – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.
Zgodnie z projektem, wszystkie wydzielone pasy do skrętu w lewo będą miały swoje sygnalizatory. Na ulicy Wernera powstanie dodatkowy pas dla skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów. Podobne udogodnienie pojawi się dla kierowców, którzy będą chcieli skręcić w prawo z ulicy Mireckiego w Wernera. Modernizacji ulegną także przejścia dla pieszych. Wzbudzane sygnalizacje świetlne pojawią się na przejściach na ulicy Szarych Szeregów na wysokości Potoku Północnego oraz na ulicy Wernera. - Koszt tych prac to blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych – dodaje Dawid Puton.
Firma Budromost na realizację inwestycji ma czas do końca maja przyszłego roku.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

 • Most zostanie odbudowany

  Radomski MZDiK ogłosił przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przeprawa została uszkodzona w maju ubiegłego roku przez nawałnicę i powódź. Zakończenie prac planowane jest na przełom lipca i sierpnia.

 • Historyczne zamówienie spółki kolejowej

  Koleje Mazowieckie podpisały umowę ramową na dostawę 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Z nowoczesnych pociągów będą korzystać m.in. radomianie podróżujący np. do Dęblina, Skarżyska-Kamiennej, Warki czy Drzewicy.

 • Będzie kolejny etap remontu linii Radzice – Radom

  29 milionów złotych przeznaczą w 2018 roku Polskie Linie Kolejowe na remont ostatniego odcinka trasy Radzice – Radom. To ciąg dalszy prac. W minionym roku na tej trasie PLK wyremontowała ponad 20 przejazdów.

dami24 poleca

Breezy

-6°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 85%

Wiatr: 40.23 km/h

 • dziś

  Opady śniegu -5°C -10°C

 • jutro

  Pochmurno -5°C -11°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego