Dzisiaj jest: 18 Grudnia 2017    |    Dziś imieniny obchodzą: Laura, Bogusław, Gracjan

Wielka inwestycja radomskich Wodociągów

piątek, 17 listopad 2017 16:39 Autor 

Ponad 190 milionów złotych otrzymają Wodociągi Miejskie w Radomiu na modernizację i rozbudowę miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej. W piątek w Warszawie została podpisana umowa w tej sprawie.

 

Umowę na dofinansowanie w ramach unijnego programu podpisali Kazimierz Kujda, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Leszek Trzeciak, prezes radomskiej spółki Wodociągi Miejskie. Wodociągi otrzymają ponad 190 milionów złotych na III etap modernizacji i rozbudowy miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej. Według Artura Michalskiego, wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który gościł w Radomiu na zaproszenie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, będzie to największa inwestycja spośród wszystkich etapów modernizacji. - Będzie modernizowane ponad 100 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Będzie ponad 2 tysiące nowych przyłączeń. Będzie rozbudowywana sieć wodociągowa. Powstanie także nowy system zarządzania siecią wodną i kanalizacyjną – mówi Artur Michalski.
Zostanie także wybudowana sieć kanalizacji deszczowej. Pięć stacji uzdatniania wody w Radomiu doczeka się modernizacji. - Radomski projekt, obok projektów w Warszawie i w Poznaniu, jest trzecim pod względem wielkości projektem w Polsce – dodaje Artur Michalski.
W ramach III etapu wybudowane i zmodernizowane zostanie ponad 100 kilometrów kanalizacji sanitarnej i blisko 60 kilometrów sieci wodociągowej. Powstanie ponad 13 kilometrów kanalizacji deszczowej.
Całkowity koszt III etapu modernizacji i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu to ponad 370 milionów złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana do 2022 roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Apetyt PiS na wygraną w wyborach

  „Naszym celem jest wygranie wyborów do Rady Miejskiej i wyborów prezydenckich” - jasno i dobitnie deklaruje nowy zarząd radomskich struktur PiS. Za organizację list do przyszłorocznych wyborów samorządów w radomskim PiS będzie odpowiedzialny Andrzej Kosztowniak, były prezydent Radomia a dziś poseł tej partii.

 • Woda będzie zdrowsza. I nie zdrożeje – zapewnia prezes Wodociągów

  Rozpoczęty III etap modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu wpłynie na poprawę jakości wody – twierdzą władze miasta. A prezes Wodociągów zapewnia, że inwestycja nie wpłynie na wysokość stawki za wodę dla mieszkańców

   

   

  Podziękowania dla pracowników Wodociągów Miejskich, którzy pracowali przy projekcie dotyczącym unijnego dofinansowania do modernizacji i rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej wręczył prezydent miasta. Wartość projektu to ponad 300 milionów złotych. Wodociągom udało się uzyskać dofinansowanie unijne w kwocie ponad 190 milionów złotych netto. III etap modernizacji już rozpoczęto. - Niektóre zadania już są realizowane – informuje Dawid Zwierzyk z Wodociągów Miejskich.

  W ramach III etapu modernizacji zrealizowanych będzie ponad 200 inwestycji na terenie całego miasta. Jeszce w tym roku prace mają rozpocząć się w centrum Radomia. - Wchodzimy na ul Struga. Mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą na to, żeby to się jeszcze w grudniu zaczęło – informuje Leszek Trzeciak, prezes Wodociągów.

  W przyszłym roku prace związane z modernizacją i rozbudową sieci wod-kan mają być prowadzone m.in. na ul. Kolberga, Jaracza, Folwarcznej, Bogusławskiego, Broni, Granicznej. To tylko przykłady, ale też i znak, że przed mieszkańcami miasta spore utrudnienia związane z inwestycją. Ale po modernizacji wszyscy mają odczuć różnicę. - Te pieniądze przełożą się na jeszcze wyższą jakość wody. Będzie ona jeszcze zdrowsza i jeszcze lepsza – twierdzi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  I nie będzie drożeć - dodaje prezes Wodociągów. To dla mieszkańców ważne, bo wprowadzone w ostatnich latach podwyżki cen wody były uzasadniane właśnie prowadzonymi inwestycjami. Tym, że spółka musi mieć na wkład własny, potrzebny przy unijnych dofinansowaniach. Tym razem stawki za wodę nie ulegną zmianie – zapewniają władze Wodociągów.

  III etap modernizacji i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu ma się zakończyć w 2022 roku.

   

 • Skrzyżowanie przy ul. Szarych Szeregów do przebudowy

  MZDiK podpisał umowę na przebudowę skrzyżowania ul. Szarych Szeregów, Wernera i Mireckiego. Koszt inwestycji to blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych. Prace potrwają do końca maja przyszłego roku.

 • Minister z Radomia? Rekonstrukcja rządu w listopadzie

  Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej i radomski poseł PiS – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – jest „poważnie brany pod uwagę” jako kandydat na nowego ministra podczas listopadowej rekonstrukcji rządu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 91%

Wiatr: 11.27 km/h

 • dziś

  Pochmurno 0°C -2°C

 • jutro

  Pochmurno -1°C -3°C