Dzisiaj jest: 17 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gertruda, Patryk, Zbigniew

Wielka inwestycja radomskich Wodociągów

piątek, 17 listopad 2017 16:39 Autor 

Ponad 190 milionów złotych otrzymają Wodociągi Miejskie w Radomiu na modernizację i rozbudowę miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej. W piątek w Warszawie została podpisana umowa w tej sprawie.

 

Umowę na dofinansowanie w ramach unijnego programu podpisali Kazimierz Kujda, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Leszek Trzeciak, prezes radomskiej spółki Wodociągi Miejskie. Wodociągi otrzymają ponad 190 milionów złotych na III etap modernizacji i rozbudowy miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej. Według Artura Michalskiego, wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który gościł w Radomiu na zaproszenie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, będzie to największa inwestycja spośród wszystkich etapów modernizacji. - Będzie modernizowane ponad 100 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Będzie ponad 2 tysiące nowych przyłączeń. Będzie rozbudowywana sieć wodociągowa. Powstanie także nowy system zarządzania siecią wodną i kanalizacyjną – mówi Artur Michalski.
Zostanie także wybudowana sieć kanalizacji deszczowej. Pięć stacji uzdatniania wody w Radomiu doczeka się modernizacji. - Radomski projekt, obok projektów w Warszawie i w Poznaniu, jest trzecim pod względem wielkości projektem w Polsce – dodaje Artur Michalski.
W ramach III etapu wybudowane i zmodernizowane zostanie ponad 100 kilometrów kanalizacji sanitarnej i blisko 60 kilometrów sieci wodociągowej. Powstanie ponad 13 kilometrów kanalizacji deszczowej.
Całkowity koszt III etapu modernizacji i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu to ponad 370 milionów złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana do 2022 roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

dami24 poleca

Breezy

-6°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 85%

Wiatr: 40.23 km/h

 • dziś

  Opady śniegu -5°C -10°C

 • jutro

  Pochmurno -5°C -11°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego