Dzisiaj jest: 22 Października 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława

Za kilka dni montaż tłumików na kładce na Szarych Szeregów

sobota, 18 listopad 2017 16:07 Autor 

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do montażu tłumików drgań na kładce nad ulicą Szarych Szeregów. Na razie drogowcy zamontowali tak zwane konsole, na których potem zainstalowane zostaną tłumiki. Same tłumiki przyjadą z Niemiec w połowie przyszłego tygodnia.

 

Montaż specjalnych uchwytów, na których zamontowane zostaną docelowo tłumiki drgań rozpoczął się w sobotę o ósmej rano. Na czas prac konieczne było wyłącznie z ruchu jednego pasa ulicy Szarych Szeregów. - To taka próbna przymiarka. Ale jedna z tych konsol zostanie na stałe. W przyszłym tygodniu dotrą do Radomia te właściwe tłumiki – mówi

Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Dwa tłumiki, po 300 kilogramów każdy, zostaną zamontowane na kładce do końca listopada. Później odbędą się próby obciążeniowe. - Potem wszelkiego rodzaju pozwolenia. Postaramy się zrobić wszystko żeby do końca roku kładka została udostępniona dla pieszych – dodaje Dawid Puton.

Problemy z kładką nad ulicą Szarych Szeregów ciągną się od września ubiegłego roku. Wady, które wykryli specjaliści z Politechniki Gdańskiej są – według nich - wynikiem błędów w projekcie, za który odpowiedzialni byli dwaj pracownicy firmy Sudop Praga. Program naprawczy zakłada właśnie montaż dwóch tłumików drgań. Ich produkcją zajęła się jedna z niemieckich firm.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Częściowe zachmurzenie

9°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 73%

Wiatr: 14.48 km/h

  • dziś

    Miejscowe opady 11°C 0°C

  • jutro

    Niewielkie zachmurzenie 7°C 4°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej