Dzisiaj jest: 21 Maja 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

5 mln złotych z budżetu państwa dla radomskiego uniwersytetu

wtorek, 05 grudzień 2017 16:36 Autor 

Poprawkę do budżetu zgłosili posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie laboratoriów potrzebnych do kształcenia na nowo utworzonym kierunku lekarskim.

 

Dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 5 milionów złotych zostało zapisane na rok 2018. - Wspieramy rozwój naszej uczelni. Wydział lekarski jest zawsze bardzo drogi, to jest jeden z najdroższych kierunków i dlatego potrzebne są pieniądze. Rektor kiedy występowaliśmy o przyznanie tego wydziału radomskiej uczelni, zapewniał, że ma pieniądze. Ale ostatnio na radzie patronackiej dowiedziałem się, że tych pieniędzy jednak brakuje – mówi Marek Suski, poseł PiS.
Dlatego radomscy parlamentarzyści PiS postanowili powalczyć o pieniądze dla radomskiego uniwersytetu już w pierwszym czytaniu poprawek do nowego budżetu. - Tym razem postanowiliśmy zabezpieczyć się, żeby nie było niepewności do ostatniej chwili i zgłosiliśmy poprawki już w pierwszym czytaniu. Są już wpisane do budżetu i spokojnie możemy oczekiwać na zasilenie naszej uczelni – dodaje poseł Marek Suski.
Rządowe dofinansowanie zostanie przeznaczone przede wszystkim na budowę i wyposażenie dwóch laboratoriów: badań genetycznych i badań molekularnych białek.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

 • PiS pyta o przebudowę alei Wojska Polskiego

  „Dajemy prezydentowi Radomia ostatnie ostrzeżenie i mówimy: niech się weźmie do pracy” - tak radomscy parlamentarzyści PiS komentują działania prezydenta Radosława Witkowskiego w kwestii przebudowy alei Wojska Polskiego. Zdaniem parlamentarzystów PiS prezydent nic w tej sprawie nie robi.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

dami24 poleca

Czysto

8°C

Radom

Czysto

Wilgotność: 79%

Wiatr: 11.27 km/h

 • dziś

  Częściowe zachmurzenie 20°C 7°C

 • jutro

  Częściowe zachmurzenie 23°C 7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej