Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

5 mln złotych z budżetu państwa dla radomskiego uniwersytetu

wtorek, 05 grudzień 2017 16:36 Autor 

Poprawkę do budżetu zgłosili posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie laboratoriów potrzebnych do kształcenia na nowo utworzonym kierunku lekarskim.

 

Dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 5 milionów złotych zostało zapisane na rok 2018. - Wspieramy rozwój naszej uczelni. Wydział lekarski jest zawsze bardzo drogi, to jest jeden z najdroższych kierunków i dlatego potrzebne są pieniądze. Rektor kiedy występowaliśmy o przyznanie tego wydziału radomskiej uczelni, zapewniał, że ma pieniądze. Ale ostatnio na radzie patronackiej dowiedziałem się, że tych pieniędzy jednak brakuje – mówi Marek Suski, poseł PiS.
Dlatego radomscy parlamentarzyści PiS postanowili powalczyć o pieniądze dla radomskiego uniwersytetu już w pierwszym czytaniu poprawek do nowego budżetu. - Tym razem postanowiliśmy zabezpieczyć się, żeby nie było niepewności do ostatniej chwili i zgłosiliśmy poprawki już w pierwszym czytaniu. Są już wpisane do budżetu i spokojnie możemy oczekiwać na zasilenie naszej uczelni – dodaje poseł Marek Suski.
Rządowe dofinansowanie zostanie przeznaczone przede wszystkim na budowę i wyposażenie dwóch laboratoriów: badań genetycznych i badań molekularnych białek.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS pyta o przebudowę alei Wojska Polskiego

  „Dajemy prezydentowi Radomia ostatnie ostrzeżenie i mówimy: niech się weźmie do pracy” - tak radomscy parlamentarzyści PiS komentują działania prezydenta Radosława Witkowskiego w kwestii przebudowy alei Wojska Polskiego. Zdaniem parlamentarzystów PiS prezydent nic w tej sprawie nie robi.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 • Coraz ostrzejszy spór o budżet

  Politycy Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości obarczają się nawzajem odpowiedzialnością za nieuchwalenie budżetu. Nie brakuje po obu stronach ostrych słów, insynuacji i oskarżeń o „podpalanie Radomia” i sugestii zażywania leków na...biegunkę.

 • Apetyt PiS na wygraną w wyborach

  „Naszym celem jest wygranie wyborów do Rady Miejskiej i wyborów prezydenckich” - jasno i dobitnie deklaruje nowy zarząd radomskich struktur PiS. Za organizację list do przyszłorocznych wyborów samorządów w radomskim PiS będzie odpowiedzialny Andrzej Kosztowniak, były prezydent Radomia a dziś poseł tej partii.

dami24 poleca

Pochmurno

-9°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 60%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Pochmurno -8°C -15°C

 • jutro

  Przewaga chmur -8°C -15°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego