Dzisiaj jest: 21 Maja 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Nowoczesny sprzęt dla szpitala. Udana zbiórka

czwartek, 28 grudzień 2017 14:42 Autor 

Nowy sprzęt do badań EEG otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Aparat udało się kupić dzięki koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”. To bardzo ważny zakup dla lecznicy

 

Jak wygląda i na czym polega badanie EEG tłumaczy laborantka z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Badanie jest bezbolesne. Sam zapis obrazu trwa 20 minut. - Zakłada się czepek z elektrodami na główkę i dziecko leży. Jeśli nie chce się położyć, to dziecko jest przy rodzicu, można podjechać ze sprzętem. Dziecko jest bezpieczne - opowiada Małgorzata Kołsut, laborantka.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym takich badań przeprowadza się u dzieci ponad 1300 rocznie. To podstawa w przypadku podejrzenia problemów neurologicznych u dzieci. - Najmłodsze dziecko, któremu wykonaliśmy to badanie miało miesiąc – dodaje Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Ale do tej pory wykonanie badania stanowiło niemały problem, bo stary aparat się popsuł. Dzieci musiały korzystać ze sprzętu w poradni lekarskiej. To znacznie wydłużało czas pobytu w szpitalu. - Często dzieci musiały przebywać w szpitalu, mimo że nie wymagały hospitalizacji - opowiada
Zbigniew Dziwisz, kierownik oddziału dziecięcego w RSzS.

Teraz wszystko się zmieni i to na lepsze. Udało się kupić nowy i bardzo nowoczesny aparat EEG. To dzięki III koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”, który odbył się w czerwcu tego roku. W organizację koncertu włączyła się poseł PO Anna Maria Białkowska. Pomoc okazali też inni. - Nie byłoby tego sprzętu, gdyby nie klub motocyklowy Shark Riders i zespól Redox – mówi Anna Maria Białkowska. - Pomagamy, bo lubimy. Zawsze jak się pomaga, to mówi się, że dobro wraca – dodaje Maciej Dobrowolski z Radomskiej Grupy Mediowej.

Podczas III koncertu charytatywnego zebrano ok. 27 tysięcy złotych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poznaliśmy finalistów "Co Za Talent"

  Poznaliśmy dziesiątkę finalistów szóstej edycji konkursu "Co Za Talent", wybranych przez jury. W finale ostatecznie 12 uczestników. O dwójce pozostałych zdecyduje głosowanie sms-owe. Gala finałowa odbędzie się w 20 czerwca w Szkole Muzycznej.

 • Koniec castingów do Co Za Talent

  Zakończyły się castingi do szóstej edycji konkursu Co Za Talent!. W klubie Strefa G2 zaprezentowało się wiele młodych i utalentowanych osób z Radomia i regionu. Organizatorzy przyjmowali zgłoszenia także przez internet. Castingi wyłoniły 14 finalistów konkursu Co Za Talent

 • Co Za Talent - pierwszy casting już za nami

  We wtorek w klubie Strefa G2 odbył się pierwszy z dwóch castingów do konkursu talent show Co Za Talent. Swoje umiejętności jury, zaprezentowało kilkanaście młodych osób. Do półfinału dostało się 14 uczestników. Drugi casting odbędzie się w czwartek.

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

dami24 poleca

Czysto

8°C

Radom

Czysto

Wilgotność: 79%

Wiatr: 11.27 km/h

 • dziś

  Częściowe zachmurzenie 20°C 7°C

 • jutro

  Częściowe zachmurzenie 23°C 7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej