Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Nowoczesny sprzęt dla szpitala. Udana zbiórka

czwartek, 28 grudzień 2017 14:42 Autor 

Nowy sprzęt do badań EEG otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Aparat udało się kupić dzięki koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”. To bardzo ważny zakup dla lecznicy

 

Jak wygląda i na czym polega badanie EEG tłumaczy laborantka z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Badanie jest bezbolesne. Sam zapis obrazu trwa 20 minut. - Zakłada się czepek z elektrodami na główkę i dziecko leży. Jeśli nie chce się położyć, to dziecko jest przy rodzicu, można podjechać ze sprzętem. Dziecko jest bezpieczne - opowiada Małgorzata Kołsut, laborantka.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym takich badań przeprowadza się u dzieci ponad 1300 rocznie. To podstawa w przypadku podejrzenia problemów neurologicznych u dzieci. - Najmłodsze dziecko, któremu wykonaliśmy to badanie miało miesiąc – dodaje Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Ale do tej pory wykonanie badania stanowiło niemały problem, bo stary aparat się popsuł. Dzieci musiały korzystać ze sprzętu w poradni lekarskiej. To znacznie wydłużało czas pobytu w szpitalu. - Często dzieci musiały przebywać w szpitalu, mimo że nie wymagały hospitalizacji - opowiada
Zbigniew Dziwisz, kierownik oddziału dziecięcego w RSzS.

Teraz wszystko się zmieni i to na lepsze. Udało się kupić nowy i bardzo nowoczesny aparat EEG. To dzięki III koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”, który odbył się w czerwcu tego roku. W organizację koncertu włączyła się poseł PO Anna Maria Białkowska. Pomoc okazali też inni. - Nie byłoby tego sprzętu, gdyby nie klub motocyklowy Shark Riders i zespól Redox – mówi Anna Maria Białkowska. - Pomagamy, bo lubimy. Zawsze jak się pomaga, to mówi się, że dobro wraca – dodaje Maciej Dobrowolski z Radomskiej Grupy Mediowej.

Podczas III koncertu charytatywnego zebrano ok. 27 tysięcy złotych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Walentynki z Radomską Orkiestrą Kameralną

  Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła radomian na walentynkowy wieczór. W programie koncertu znalazły się muzyka celtycka i taneczne pokazy.

 • „Radom górą!”. Z czego możemy być dumni?

  Miejsca, które warto pokazać przyjezdnym, zabytki, znane w całej Polsce radomskie produkty, ludzie, najciekawsze wydarzenia. Radom ma się czym pochwalić. Trwa akcja Radomskiej Grupy Mediowej „Radom górą”.

 • Radom górą!

  Trwa medialna akcja Radom Górą. Portal cozadzień.pl publikuje zestawienia osób, firm, produktów czy wydarzeń, którymi może poszczycić się Radom. Akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem.

 • Radom górą! Zajrzyj na cozadzien.pl

  Przypominamy o akcji RADOM GÓRĄ! Od środy przekonujemy, że jako radomianie – nie mamy się czego wstydzić.

dami24 poleca

Pochmurno

-9°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 60%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Pochmurno -8°C -15°C

 • jutro

  Przewaga chmur -8°C -15°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego