Dzisiaj jest: 18 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

MZDiK będzie dochodzić roszczeń od Sudop Praga

piątek, 19 styczeń 2018 16:53 Autor 

Ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych odszkodowania będzie się domagał MZDiK od firmy Sudop Praga. Kwota ma zrekompensować koszty poniesione w związku z naprawą i ochroną kładki nad ulicą Szarych Szeregów.

 

Kładką nad ulicą Szarych Szeregów można już przechodzić od kilku dni. Obiekt pomyślnie przeszedł próby. Został odebrany przez nadzór budowlany. Naprawa kładki trwała ponad rok. - Trudno odnosić się do cudzych błędów. Ja musiałem to zrobić. Poprawiłem cudze błędy i przez pryzmat tych błędów byłem oceniany. Wierzę, że ta zbyt długa telenowela, która rozpoczęła się w 2009 roku, została zakończona – mówi
Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
To, że kładka została otwarta dla pieszych, nie kończy tematu naprawy obiektu po błędach w projekcie, za który odpowiedzialni byli dwaj pracownicy firmy Sudop Praga. Teraz MZDiK rozpocznie procedurę odszkodowawczą za poniesione koszty naprawy kładki i jej ochrony. - W tej chwili zbieramy wszystkie roszczenia, które będziemy kierować do wykonawcy dokumentacji projektowej. Firma Sudop Praga wskazała nam swój numer polisy. Ten numer polisy będziemy chcieli zabezpieczyć na potrzeby naszych roszczeń – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
MZDiK będzie domagał się od firmy Sudop Praga odszkodowania w wysokości ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

 • Most zostanie odbudowany

  Radomski MZDiK ogłosił przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przeprawa została uszkodzona w maju ubiegłego roku przez nawałnicę i powódź. Zakończenie prac planowane jest na przełom lipca i sierpnia.

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Prezydent o propozycjach radnych: zablokują rozwój

  Zdaniem władz Radomia niektóre propozycje budżetowe radnych opozycji zablokują rozwój miasta. Przykładem są cięcia w planie inwestycji drogowych, kulturze i polityce społecznej.

dami24 poleca

Breezy

0°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Breezy 0°C -7°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego