Dzisiaj jest: 18 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

poniedziałek, 22 styczeń 2018 15:33 Autor 

Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

 

Zasada jest prosta. Wjeżdżając na teren szpitala trzeba zatrzymać się przy szlabanie i pobrać bilet. Wyjeżdżając należy wnieść opłatę za postój i poczekać aż szlaban podniesie się, umożliwiając wyjazd. Szlabany – jak informuje rzecznik szpitala miejskiego - podnoszą się w ciągu 2,5 sekundy. Władze szpitala zdecydowały o wprowadzeniu nowego systemu parkingowego żeby upłynnić ruch samochodów. Szpital radomski – jak wiele innych lecznic w kraju – boryka się z problemem zbyt małej liczby miejsc parkingowych. - Zdarzały się takie przypadki, że pacjenci, którzy wiedzieli, że czeka ich kilkudniowy pobyt, przyjeżdżali, zostawiali auta na kilka dni, płacąc 4 złote. Albo osoby, które pracują blisko szpitala, wykorzystując fakt, że ochroniarz monitorował akurat teren szpitala, wjeżdżały za darmo, zajmując miejsce parkingowe przez cały dzień – mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Poniedziałek był pierwszym dniem funkcjonowania nowego systemu. Jak informowała rzecznik, obyło się bez większych komplikacji. Szlabany umożliwiające wjazd na teren szpitala znajdują się w trzech punktach: przy pawilonie ginekologiczno-położniczym, przy stacji dializ i oddziale dziecięcym, a także przy budynku pogotowia.

Do tej pory wjazd na teren szpitala kosztował 4 złote. Teraz pierwsze 20 minut postoju są bezpłatne. Za pierwszą godzinę należy zapłacić 4 złote, a za każdą kolejną – 2 złote. Miesięczny abonament to koszt 20 złotych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

 • Poradnia dermatologiczna po remoncie

  Blisko 1 milion złotych kosztował remont poradni dermatologicznej w szpitalu miejskim. Wcześniej mieliśmy antyreklamę dla szpitala. Teraz jest bez porównania – podsumowuje personel szpitala.

 • Nowoczesny sprzęt dla szpitala. Udana zbiórka

  Nowy sprzęt do badań EEG otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Aparat udało się kupić dzięki koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”. To bardzo ważny zakup dla lecznicy

dami24 poleca

Breezy

0°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Breezy 0°C -7°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego