Dzisiaj jest: 18 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

Unieważnią przetarg? Oddala się budowa trasy N-S

wtorek, 23 styczeń 2018 16:44 Autor 

MZDiK prawdopodobnie unieważni przetarg na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta i w dodatku droższa o 17 milionów od kosztorysu inwestycji.

Oferty w przetargu na budowę pierwszego odcinka trasy N-S miały zostać otwarte 16 stycznia. Ale Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ten termin przesunął, bo zainteresowane firmy złożyły ponad 50 dodatkowych pytań. Te pytania nie przełożyły się jednak na liczbę propozycji. MZDiK otrzymał ostatecznie tylko jedną ofertę. - Złożyło ją konsorcjum dwóch firm z Rzeszowa i Wąchocka. Komisja przetargowa po otwarciu oferty przeszła do pracy w trybie niejawnym. Oferta opiewa na blisko 36 milionów złotych – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Oferta konsorcjum jest wyższa o blisko 17 milionów złotych od kwoty, którą MZDiK zarezerwował na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. - Wiemy, że kwota jest wyższa niż suma, którą przewidywaliśmy wydać na tę inwestycję. Będziemy się starali znaleźć inne rozwiązania – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Magistrat podkreśla, że trasa N-S jest jedną z ważniejszych planowanych inwestycji. Zgodnie z założeniami budowa pierwszego odcinka (od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego) powinna zakończyć się w grudniu 2018 roku. Na razie nie wiadomo, czy ten termin nadal jest realny. Najprawdopodobniej MZDiK unieważni przetarg z powodu znacznego przekroczenia kosztorysu prac.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Za drogie oferty. Unieważnią przetarg?

  7 ofert wpłynęło na przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Ale nie wiadomo czy przetarg zostanie rozstrzygnięty. Powód ? Wszystkie nadesłane oferty są za drogie.

 • Przetarg unieważniony. N-S później

  Przetarg na budowę I odcinka trasy N-S został unieważniony. Wpłynęła tylko jedna oferta, droższa o 17 milionów złotych od kosztorysu inwestycji. Kolejny przetarg MZDiK ogłosi za dwa tygodnie.

 • Trasa N-S jednak z opóźnieniem. Przetarg unieważniony

  Pierwszy, śródmiejski odcinek trasy N-S nie powstanie w tym roku. MZDiK unieważnił pierwszy przetarg. Wpłynęła na niego tylko jedna oferta, znacznie droższa od zakładanych kosztów.

 • Otwarcie ofert na budowę trasy N-S później

  Dopiero 23 stycznia MZDiK otworzy oferty w przetargu na wykonawcę I odcinka trasy N-S. Termin otwarcia ofert został przesunięty ze względu na dużą ilość zapytań ze strony zainteresowanych firm.

dami24 poleca

Breezy

0°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Breezy 0°C -7°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego