Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Most zostanie odbudowany

piątek, 16 luty 2018 18:44 Autor 

Radomski MZDiK ogłosił przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przeprawa została uszkodzona w maju ubiegłego roku przez nawałnicę i powódź. Zakończenie prac planowane jest na przełom lipca i sierpnia.

 

O odbudowę mostu prosili nie tylko okoliczni mieszkańcy. Postulowali o to także radni. - Dziś te pieniądze są w budżecie. Budżet pozwala nam na to żeby ogłosić ten przetarg. Chcemy na przełomie lipca i sierpnia zakończyć tę inwestycję – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Most na Krzewieniu został wybudowany w latach 80-tych. Przeprawa została uszkodzona wiosną ubiegłego roku podczas nawałnic i fali powodziowej, która przeszła przez rzekę Mleczną. Uszkodzenia były na tyle poważne, że MZDiK zamknął most. Teraz po ponad 10-ciu miesiącach od zamknięcia mostu, MZDiK ogłosił przetarg na jego odbudowę. - Będą dwa betonowe przyczółki, które pozwolą podnieść przeprawę. To spowoduje, że jeżeli w przyszłości będzie kolejna fala powodziowa, to wszystkie krzewy i brudy, które taka fala ze sobą niesie, przepłyną pod mostem – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Odbudowany most będzie miał 15 metrów długości i 6 szerokości. Będzie obowiązywała tam taka sama organizacja ruchu jak dawniej, czyli ograniczenie nacisku na oś do 3,5 tony i regulacja pierwszeństwa przejazdu za pomocą znaków drogowych. MZDiK na oferty od zainteresowanych firm czeka do 5 marca.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rozpoczął się remont Placu Jagiellońskiego

  Prace prowadzi firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Radni zgodni w sprawie ulicy Małcużyńskiego

  Zaledwie 7 minut trwała we wtorek nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Co można w tak krótkim czasie uchwalić ? Na przykład wpisanie do budżetu miasta przebudowy ulicy Małcużyńskiego.

 • Kolejny przetarg unieważniony

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji unieważnił przetarg na dokumentację projektową dotyczącą przebudowy wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego z Lubelską. Powód ? Nadesłane oferty są za drogie od zakładanych kosztów.

 • Przebudowa alei Wojska Polskiego niezagrożona?

  „PiS niepotrzebnie straszy mieszkańców. Przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego jest niezagrożony” - tak wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak komentuje „rewelacje” przedstawicieli radomskiego Prawa i Sprawiedliwości, że miasto mimo podpisania umowy na dofinansowanie, nie jest gotowe na ogłoszenie przetargu na przebudowę alei Wojska Polskiego.

dami24 poleca

Częściowe zachmurzenie

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 39%

Wiatr: 6.44 km/h

 • dziś

  Częściowe zachmurzenie 20°C 6°C

 • jutro

  Słonecznie 25°C 10°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego