Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Budowa hali nie jest zagrożona ?

czwartek, 11 czerwiec 2015 16:49 Autor 

Nie ma zagrożenia dla budowy nowej hali sportowej w Radomiu – zapewnia prezydent Radomia Radosław Witkowski. Pytania o przyszłość tej inwestycji pojawiły się w związku z odwołaniem ministra sportu Andrzeja Biernat przez premier Ewę Kopacz.

 

To za kadencji ministra Andrzeja Biernata Radom otrzymał 40 milionów złotych na budowę hali. Stało się to w momencie kiedy prezydentem miasta został Radosław Witkowski. Odwołanie Andrzeja Biernata z funkcji ministra sportu przez premier Ewę Kopacz zrodziło obawy, czy budowa hali widowiskowo-sportowej w Radomiu nie jest zagrożona. - Radom figuruje na liście samorządów, które uzyskały już dotację na projekty sportowe, to jest pozycja numer 16. Zapisano w niej 40 milionów złotych. Przed nami teraz ciężka praca bo musimy uzupełnić wiele dokumentów, które są związane z podpisaniem umowy – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Prezydent Radomia chciałby podpisać umowę z ministerstwem sportu i turystyki najpóźniej na przełomie lipca i sierpnia. - Najważniejsza rzecz przed nami, czyli samorządem Radomia, to pokazanie ministerstwu skąd uzupełnimy brakującą cześć do projektowanej inwestycji, czyli kwotę blisko 50 milionów złotych. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się pod koniec czerwca, zaprezentujemy sposób pozyskania tych środków po stronie samorządu – dodaje prezydent. Budowa nowej hali ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Harmonogram tegorocznych prac poznamy po wakacjach. Wiadomo, że do końca lipca zostanie zlikwidowane targowisko funkcjonujące obok stadionu przy ulicy Struga.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Budują w dobrym tempie?

  Część powstającej przy ulicy Struga hali widowiskowo sportowej jest już oszklona. Zainstalowany został także dach. Większe wrażenie prace robią w środku. Trwa wyposażenie pierwszych pomieszczeń technicznych.

 • Stan pracy przy hali na ul. Struga

  Budowa Radomskiego Centrum Sportowego wkracza w kolejną fazę. Rozpoczął się montaż elementów dachu w hali widowiskowej przy ulicy Struga.

 • Będzie nowa hala. Przetarg ogłoszony

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 będzie miała nowoczesną, pełnowymiarową salę gimnastyczną. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jej budowę. Obiekt ma służyć mieszkańcom całej dzielnicy.

 • Trwają przygotowania do zadaszenia nowej hali

  Do końca roku wykonawcy hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga mają wybudować zadaszenia hali i łącznika. Zadaszenie jest konieczne żeby zimą można było wykonywać prace wewnątrz obiektu.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej