Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Interbud zrewitalizuje Stare Miasto

piątek, 19 czerwiec 2015 16:15 Autor 

Radomska spółka Interbud zmieni oblicze Starego Miasta. Spółka wygrała przetarg na rewitalizację tej części Radomia ogłoszony przez magistrat. Koszt prac to ponad 830 tysięcy złotych.

 

Rewitalizacja Starego Miasta trwa od ubiegłego roku. Prace polegały na wymianie ulicznego oświetlenia z sodowego na LED. W tym roku – zgodnie z planami wydziału inwestycji radomskiego magistratu – prace obejmą teren między kościołem św. Wacława a Centrum Młodzieży „Arka”. – Pozostały jeszcze alejki, nowe schody, nowe miejsca postojowe i nasadzenia – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Na Starym Mieście pojawią się nowe drzewa, ponad tysiąc krzewów oraz prawie 2 tysiące innych roślin. Także elementy małej architektury czyli ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Wszystkie prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Do przetargu na rewitalizację Starego Miasta, który ogłosił magistrat, swoje oferty złożyło 11 firm. Wygrała radomska spółka Interbud. – Koszt prac to około 840 tysięcy złotych. Jest to kwota zapisana w budżecie na ten i przyszły rok – dodaje wiceprezydent Frysztak. Wykonawca będzie miał czas na wykonanie robót budowlanych i nasadzeń do 10 grudnia. Potem, niemal do końca 2016 roku będzie zajmował się pielęgnacją nowej szaty roślinnej Starego Miasta.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Na Michałowie powstanie park

  Magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na osiedlu Michałów. Przy ulicy Królowej Jadwigi powstaną m.in. ścieżki rowerowe, ciągi dla pieszych, siłownia zewnętrzna i oczko wodne.

 • Duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Efekty do 2022 roku

  Kamienica Deskurów, budynki przy Szewskiej i Wałowej, Ratusz, plany związane z zamkiem. Na najbliższe lata szykują się duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Jest szansa, żeby ta część miasta odzyskała swój blask.

 • Kolejne inwestycje na Mieście Kazimierzowskim

  Radni zgodzili się na przekazanie aportem spółce Rewitalizacja miejskich udziałów w nieruchomości przy ulicy Wałowej i Bóżnicznej. Spółka złożyła także wniosek unijny na remont kolejnej kamienicy w Rynku.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej