Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Będzie kładka dla pieszych

środa, 24 czerwiec 2015 16:32 Autor 

5 milionów złotych ma kosztować kładka nad ulicą Szarych Szeregów. Inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku. W tym roku utwardzona zostanie ulica Żwirowa, którą będzie można do tej kładki dojść.

Pomysł z wybudowaniem kładki nad ulicą Szarych Szeregów nie jest nowy. O potrzebie budowy kładki mówi się od kilku lat. Teraz nabiera on realnych kształtów. - Do uchwały budżetowej został złożony wniosek o przesunięcie jednego miliona złotych na budowę kładki nad ulicą Szarych Szeregów. A w wieloletniej prognozie finansowej kolejne 4 miliony złotych na przyszłoroczne dokończenie tej inwestycji – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Milion złotych to kwota, która pozowali na utwardzenie jeszcze w tym roku ulicy Żwirowej, która będzie stanowiła dojście do kładki. - Zostanie wykonana podbudowa, żeby w przyszłym roku znalazł się na tej ulicy asfalt. Chodzi o to, żeby po częściowym utwardzeniu można było palować konstrukcję kładki – dodaje Konrad Frysztak. Zmiany w budżecie miasta i przesunięcia w dziale inwestycji radni będą głosowali podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się piątek 26 czerwca.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

 • MZDiK będzie dochodzić roszczeń od Sudop Praga

  Ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych odszkodowania będzie się domagał MZDiK od firmy Sudop Praga. Kwota ma zrekompensować koszty poniesione w związku z naprawą i ochroną kładki nad ulicą Szarych Szeregów.

 • Kładka na Szarych Szeregów po kontroli

  Wszystko wskazuje na to, że kładka nad ul. Szarych Szeregów zostanie otwarta jeszcze w styczniu. Dziś odbyła się kontrola Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. O szczegółach mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej