Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Budowa hospicjum z problemami

sobota, 11 lipiec 2015 15:53 Autor 

Czy Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu doczeka się wreszcie nowej siedziby? Na to pytanie od 8 lat nie ma odpowiedzi bo budowa nowej siedziby placówki wciąż nie może ruszyć z miejsca.

Pytany, na jakim etapie jest budowa nowej siedziby hospicjum, ksiądz Marek Kujawski, dyrektor Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu odpowiada krótko: - Można powiedzieć, że na etapie początkowym. Budowa nowej siedziby stoi w miejscu o 8 lat, czyli od momentu kiedy pojawiły się jej plany. W tym czasie hospicjum zdążyło tylko kupić działkę w Kosowie, w gminie Kowala. Ale na działce nic się nie dzieje. - Mamy problem z gruntem, na którym dom ma być wybudowany – dodaje ksiądz Marek Kujawski. Ten problem to zmiana terenu, na którym ma stanąć hospicjum. Z rolnego na leśny. Ponadto droga dojazdowa ma szerokość nie pięciu, a trzech metrów. Dlatego ksiądz Kujawski nie może uzyskać pozwolenia na budowę. - Gdyby ksiądz wykorzystał wcześniej czas, miał projekt i złożył wymagane dokumenty przed modernizacją obrębów geodezyjnych, to sprawa byłaby załatwiona. Tylko ksiądz od 8 lat co 2 - 3 lata przypomina sobie, że ma budować hospicjum i najzwyczajniej przespał termin – tłumaczy Tadeusz Osiński, wójt gminy Kowala. Ksiądz Marek Kujawski próbuje swoją ideą budowy hospicjum zainteresować także samorządowców powiatu radomskiego. Na razie z mizernym skutkiem. Pomóc księdzu Kujawskiemu chce posłanka Marzena Wróbel: - Hospicjum będzie wyręczało gminy w realizacji zadań własnych. Mam nadzieję, że do tej współpracy dojdzie. To są na razie jej początki. Czy budowa nowej siedziby hospicjum Królowej Apostołów ma szansę się rozpocząć? Światełko w tunelu pojawiło się za sprawą Urzędu Gminy Kowala. - Wychodząc naprzeciw, by przyspieszyć budowę hospicjum będziemy uchwalać plan miejscowy w Kosowie, konkretnie dla tej działki. Wszystko po to, żeby uzyskać od Lasów Państwowych teren na poszerzenie drogi – dodaje Tadeusz Osiński. Tadeusz Osiński deklaruje, że plan zostanie uchwalony jeszcze w tym roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej