Dzisiaj jest: 22 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Po konsultacjach. Jakie pomysły na ożywienie?

czwartek, 03 grudzień 2015 17:03 Autor 

Patrole w historycznych strojach, autobus elektryczny na Żeromskiego. To niektóre pomysły radomian na ożywienie Miasta Kazimierzowskiego. Konsultacje na temat miasta zostały zakończone.

Zainteresowanie konsultacjami dotyczącymi Miasta Kazimierzowskiego było bardzo duże – mówią przedstawiciele radomskiego magistratu. Opinie od mieszkańców zbierano przez miesiąc. Przeprowadzono także kilka spotkań konsultacyjnych między innymi z zainteresowanymi przedsiębiorcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Do urzędu spłynęło 500 ankiet od indywidualnych mieszkańców. Jakie mają pomysły na ożywienie Miasta Kazimierzowskiego? Radomianie sugerują żeby prężniej działały placówki kultury w Rynku, stawiają także na nowe kawiarnie i restauracje, które – ich zdaniem - przyciągną więcej ludzi. Ale są też pomysły oryginalne. - Niektórzy sugerowali przepuszczenie przez ulicę Żeromskiego elektrycznego autobusu czy wprowadzenia do późnych godzin nocnych patroli straży miejskiej w historycznych strojach – informuje Mateusz Tyczyński, p.o. dyrektora Kancelarii Prezydenta w magistracie. - Także mamy materiał do analizy i na pewno wyciągniemy wnioski, które przedstawimy – dodaje. Jak informował wcześniej urząd, konsultacje przeprowadzono po to, żeby urzędnicy mogli lepiej przygotować się do konkursów o pieniądze unijne. Teraz Radom stara się o fundusze, które mógłby wykorzystać na przygotowanie dokumentacji dotyczącej Rynku. Władze czekają na ostateczną decyzję w tej sprawie. Zapewne wcześniej znana będzie decyzja dotycząca jednej z ważniejszych, ale bardzo zaniedbanej części radomskiego Rynku. Bo trwa konkurs na przygotowanie koncepcji architektonicznej dla kwartału Deskurów. Wpłynęło 9 ofert. - Sąd konkursowy ma czas do 9 grudnia żeby przedstawić efekty swoich prac. Koncepcje są ciekawe, także radomianie powinni być z nich zadowoleni – twierdzi Mateusz Tyczyński. O planach przebudowy całego Rynku i ożywienia Miasta Kazimierzowskiego mówi się od dawna. Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział, że radomianie otrzymają nowy, „ożywiony” Rynek do roku 2020.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Początek konsultacji, początek dyskusji

  Kilkadziesiąt ankiet, wiele wniosków i dyskusje, nieraz dość ostre – to efekt pierwszego spotkania w ramach konsultacji na temat zagospodarowania osiedla XV-Lecie. Kolejne spotkanie już w sobotę.

 • Na Michałowie powstanie park

  Magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na osiedlu Michałów. Przy ulicy Królowej Jadwigi powstaną m.in. ścieżki rowerowe, ciągi dla pieszych, siłownia zewnętrzna i oczko wodne.

 • Duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Efekty do 2022 roku

  Kamienica Deskurów, budynki przy Szewskiej i Wałowej, Ratusz, plany związane z zamkiem. Na najbliższe lata szykują się duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Jest szansa, żeby ta część miasta odzyskała swój blask.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej