Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Są zainteresowani udziałami w „Rewitalizacji”

czwartek, 03 grudzień 2015 17:11 Autor 

Dwóch inwestorów jest zainteresowanych nabyciem udziałów w spółce Rewitalizacja. Do końca stycznia 2016 władze spółki mają omówić warunki ewentualnej współpracy z zainteresowanymi.

Przez miesiąc spółka „Rewitalizacja” czekała na deklaracje od zainteresowanych nabyciem nowych udziałów w tej spółce na kwotę maksymalną 30 milionów złotych. W ten sposób władze „Rewitalizacji” chcą zdobyć fundusze na nowe inwestycje. Potem – dzięki pieniądzom pozyskanym z inwestycji – mieliby wykupywać udziały prywatnego inwestora. Są osoby wstępnie zainteresowane taką współpracą. Wpłynęły dwie oficjalne oferty. - Mamy dwa podmioty: fundusz i spółka, ale były też telefony z banków, więc myślę, że będziemy mieli z kim wypracować dalsze etapy inwestycji – mówi Mariusz Mróz, prezes spółki „Rewitalizacja”. Bo teraz nic nie jest jeszcze przesądzone. Złożone oferty to wstępne deklaracje współpracy, ale szczegóły tej współpracy, czyli między innymi to, ile dokładnie inwestor musiałby wydać z własnej kieszeni, mają być teraz omawiane. Władze spółki mówią, że maksymalnie nowy udziałowiec będzie musiał wyłożyć 30 milionów złotych. Choć forma ewentualnej współpracy też nie jest jeszcze przesądzona. - Dajemy sobie czas do końca stycznia na wypracowanie wszelkich szczegółów, które będą wykorzystane przy publicznym ogłoszeniu. Czy to będzie spółka celowa, czy nabycie udziałów to zobaczymy – mówi Mariusz Mróz. Jeśli spółka i zainteresowani inwestorzy dojdą do porozumienia, wówczas „Rewitalizacja” rozpocznie II etap, czyli wyda oficjalne ogłoszenie publiczne. Władze spółki chcą za pieniądze pozyskane dzięki współpracy przeprowadzić maksymalnie trzy inwestycje. Jak mówi Mariusz Mróz, chodzi o inwestycje na terenie Miasta Kazimierzowskiego o charakterze mieszkalno-usługowym. W grę wchodziłaby rewitalizacja obiektów, czyli remonty, ale też odtworzenie nieistniejącej już zabudowy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Na Michałowie powstanie park

  Magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na osiedlu Michałów. Przy ulicy Królowej Jadwigi powstaną m.in. ścieżki rowerowe, ciągi dla pieszych, siłownia zewnętrzna i oczko wodne.

 • Duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Efekty do 2022 roku

  Kamienica Deskurów, budynki przy Szewskiej i Wałowej, Ratusz, plany związane z zamkiem. Na najbliższe lata szykują się duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Jest szansa, żeby ta część miasta odzyskała swój blask.

 • Kolejne inwestycje na Mieście Kazimierzowskim

  Radni zgodzili się na przekazanie aportem spółce Rewitalizacja miejskich udziałów w nieruchomości przy ulicy Wałowej i Bóżnicznej. Spółka złożyła także wniosek unijny na remont kolejnej kamienicy w Rynku.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej