Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowe inwestycje w strefie. 120 miejsc pracy

poniedziałek, 14 grudzień 2015 17:23 Autor 

Cztery firmy z Radomia zainwestują w specjalnej strefie ekonomicznej. Umowy na na dzierżawę terenów zostały już podpisane. Zdaniem prezydenta Radomia dzięki tym inwestycjom przybędzie 120 miejsc pracy.

 

Władze miasta podpisały umowę na dzierżawę terenów na Wośnikach z przedstawicielami czterech przedsiębiorstw na okres 10 lat i na preferencyjnych warunkach. - To teren blisko czterech hektarów. Cztery firmy rozpoczną działalność. Inwestycje muszą być zrealizowane w ciągu 24 - 26 miesięcy od momentu podpisania umowy – informuje Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Na Wośnikach zainwestuje firma Tryton Tech. Przedsiębiorstwo planuje dalszy rozwój - utworzenie między innymi nowego działu: badawczo-rozwojowego. - Planujemy wybudować nowoczesny budynek produkcyjny – mówi Bartosz Majewski z Tryton Tech. - Zajmujemy się tworzeniem nowoczesnych technologii dla branży maszyn – dodaje. Rozbudowę, czyli budowę nowej hali i pomieszczeń biurowych o łącznej powierzchni prawie 2,5 tysiąca metrów kwadratowych planuje także przedsiębiorstwo All4vending, które zajmuje się szeroko rozumianym vendingiem. - Vending to szeroko pojęta informacja o automatach różnego rodzaju, które coś sprzedają, które coś wydają. Może to być kawa, batoniki, odzież biurowa. Wszystko w automatach możemy sprzedać – wyjaśnia Sebastian Wachnicki z firmy All4vending. Umowę na dzierżawę terenu na Wośnikach podpisała także firma Gabec – producent elementów złącznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma chce wdrożyć nowy proces produkcji. - Inwestycja w strefie umożliwi nam lepsze postrzeganie firmy przez klientów. Lokalizacja jest atrakcyjna - mówi Paweł Kotkowski z firmy Gabec. Na lokalizację zwraca także uwagę Grzegorz Pawlak z firmy Duncan. To autoryzowany serwis Scanii. Jak mówi, inwestycja na Wośnikach umożliwi dalszy rozwój i wprowadzenie nowych usług. - Chcemy rozwijać silniki dostosowane do alternatywnego zasilania, silniki Scania adaptować do alternatywnego zasilania – informuje Grzegorz Pawlak z firmy Duncan. Jak mówi prezydent Radomia, dzięki inwestycjom realizowanym przez cztery radomskie firmy na Wośnikach powstanie 120 nowych miejsc pracy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Prezydent podpisze umowę

  Prezydent Radosław Witkowski – jak deklaruje – podpisze umowę na dofinansowanie przebudowy alei Wojska Polskiego. Warunek jest jeden: prawnicy Urzędu Miejskiego i prawnicy wojewody mazowieckiego muszą wyjaśnić niestandardowe – zdaniem prezydenta – zapisy w tym dokumencie.

 • Nowe inwestycje w skansenie. Umowa podpisana

  Będzie „Mała wioska” dla dzieci, remont kościoła św. Doroty i inne prace inwestycyjne. W Muzeum Wsi Radomskiej rozpoczęto realizację projektu pod hasłem „Wokół wiejskiej zagrody”. Dziś z kolei została podpisana umowa na unijne dofinansowanie inwestycji.

 • Ułatwienia dla inwestorów w strefie na Wośnikach

  4 miliony złotych kosztowała budowa nowego układu komunikacyjnego w strefie ekonomicznej na Wośnikach. W ten sposób magistrat chce zachęcać przedsiębiorców do inwestowania w strefie

 • Plan ARP na Radom: 50 mln na inwestycje, 500 miejsc pracy

  Władze Agencji Rozwoju Przemysłu w towarzystwie parlamentarzystów PiS zapowiedziały dziś inwestycje w Radomiu. Będzie remont hali „Łucznika”, wykup gruntów pod inwestycje i budowa nowej hali. To wszystko ma dać nawet 500 miejsc pracy – deklarują politycy.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej