Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jedna kładka w terminie. Druga opóźniona

środa, 30 grudzień 2015 18:00 Autor 

Rozpoczęła się budowa kładki dla pieszych nad ulicą Szarych Szeregów. Kładka ma być gotowa do września 2016 roku. Mieszkańcy Ustronia na budowę kładki nad ulicą Osiedlową muszą poczekać do wiosny.

 

Kładkę nad ulicą Szarych Szeregów buduje firma Vistal z Gdyni, która wygrała przetarg ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Kładka połączy ulice Żwirową i Radosną, a o jej budowę zabiegało jeszcze w 2008 roku Bractwo Rowerowe. Inwestycja ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo pieszych, którzy korzystają z przejścia wyznaczonego przez jezdnię jednej z najruchliwszych ulic w mieście jaką jest ul. Szarych Szeregów. Wiceprezydent Konrad Frysztak deklaruje, że prace przy budowie kładki będą prowadzone tak długo, jak długo pozwoli na to pogoda. W przypadku jej pogorszenia się, prace zostaną wznowione wiosną przyszłego roku. Budowa ma kosztować blisko 4 miliony złotych, a jej zakończenie zostało ustalone na wrzesień 2016 roku. Tymczasem mieszkańcy osiedla Ustronie na rozpoczęcie budowy kładki nad ulicą Osiedlową muszą poczekać do wiosny. Pierwotnie kładka miała być gotowa w grudniu tego roku. Ale budowa jeszcze nawet się nie rozpoczęła. ­ Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia właściwych prac mostowych, czyli rozbiórki starego obiektu i budowy w jego miejsce nowego, było usunięcie kolizji sieci podziemnych, a konkretnie linii energetycznej średniego napięcia. Czekaliśmy trochę na zgodę rejonu energetycznego na przesunięcie kabla. Zgodę uzyskaliśmy dopiero w październiku i zaraz potem rozpoczęły się prace. Zakończyły się one tuż przed świętami – wyjaśnia Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Jak informuje MZDiK, budowa kładki nad ulicą Osiedlowa rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. ­ Zbliża się zima, są niskie temperatury i spodziewamy się także opadów śniegu. Do robót wrócimy na wiosnę. Wtedy stary obiekt zostanie w całości rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowa kładka, bardzo podobna do istniejącej obecnie. Nowością będą pochylnie po obu stronach kładki, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – dodaje Dariusz Dębski. Demontaż i budowa nowej kładki nad ulicą Osiedlową będą kosztowały 1,5 miliona złotych. W sumie na osiedlu Ustronie miasto zamierza zdemontować i wybudować pięć nowych kładek.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

 • MZDiK będzie dochodzić roszczeń od Sudop Praga

  Ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych odszkodowania będzie się domagał MZDiK od firmy Sudop Praga. Kwota ma zrekompensować koszty poniesione w związku z naprawą i ochroną kładki nad ulicą Szarych Szeregów.

 • Kładka na Szarych Szeregów po kontroli

  Wszystko wskazuje na to, że kładka nad ul. Szarych Szeregów zostanie otwarta jeszcze w styczniu. Dziś odbyła się kontrola Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. O szczegółach mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

 • Próby obciążeniowe kładki wypadły dobrze

  Kładka na Szarych Szeregów z zainstalowanymi tłumikami drgań pomyślnie przeszła próby obciążeniowe. MZDiK czeka teraz na zgodę nadzoru technicznego na dopuszczenie obiektu do użytku.

   

  Tłumiki drgań na kładce nad ulicą Szarych Szeregów zainstalowane zostały w poniedziałek. Specjaliści z uniwersytetu lubelskiego oraz z firmy, która zaprojektowała tłumiki skalibrowali je, a MZDiK od razu przeprowadził próby obciążeniowe. Te próby wypadły pomyślnie. Jak poinformował nas dziś rzecznik MZDiK, zarząd od razu po wykonanych próbach dokonał odbioru technicznego kładki i wystąpił do nadzoru technicznego o zgodę na dopuszczenie konstrukcji do ruchu. Nadzór ma na wydanie decyzji 30 dni.

   

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej