Dzisiaj jest: 22 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Port Lotniczy dostanie tereny pod rozbudowę

poniedziałek, 11 styczeń 2016 17:54 Autor 

Starostwo Powiatowe przekaże spółce Port Lotniczy tereny sąsiadujące z lotniskiem, w tym m.in. 400 metrów drogi powiatowej prowadzącej do Gozdu. Te tereny potrzebne są na przedłużenie pasa startowego.

 

Wniosek spółki Port Lotniczy o przekazanie terenów z częścią drogi powiatowej Radom-Gózd wpłynął do starostwa 28 grudnia ubiegłego roku. Dosłownie w ostatniej chwili obowiązywania specustawy, która pozwala w szybkim tempie wywłaszczyć właścicieli działek w zamian za odszkodowania bez negocjacji z tymi właścicielami. - Chcemy przedłużyć pas, który będzie jeszcze w granicach lotniska. Poza tymi granicami znajdą się sieci i światła. To jest podmokły teren i wymaga odwodnienia. - wyjaśnia Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Zarząd starostwa dyskutował nad wnioskiem radomskiej spółki w miniony piątek. - Ta rozbudowa polega na przejęciu części sąsiednich terenów, w tym 400 metrów drogi powiatowej, która prowadzi z Gozdu od strony Lublina w kierunku Radomia – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski. Zastrzeżenia do projektu opracowanego przez spółkę Port Lotniczy ma wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski. - Zajęcie dodatkowego terenu pod rozbudowę lotniska od strony północno-wschodniej wiąże się z przerwaniem komunikacji samochodowej i pieszej na drodze asfaltowej relacji Sadków – gmina Jedlnia-Letnisko i Małęczyn – gmina Gózd – mówi Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia-Letnisko. Jak mówi Piotr Leśnowolski, port lotniczy nie uwzględnił w swoim projekcie zastrzeżeń zgłaszanych przez gminę Jedlnia-Letnisko. - Na mapie widać, że teren do pozyskania w ramach specustawy to teren, który wchodzi w drogę powiatową i w nasz teren. Należy pamiętać, że tam ludzie mają pola, tam mieszkają mieszkańcy naszej gminy. Muszę zadbać także o ich interesy – dodaje Piotr Leśnowolski. Piotr Leśnowolski pyta co z objazdami, które pozwolą mieszkańcom gmin Gózd i Jedlnia-Letnisko dojeżdżać do Radomia? Identyczne pytanie miał zarząd starostwa. O wyjaśnienie poprosił spółkę Port Lotniczy. - Dowiedzieliśmy się, że ta droga będzie przejezdna i będzie można z niej korzystać tak długo, aż będzie zorganizowany docelowy ruch, czyli objazdy – dodaje Mirosław Ślifirczyk. Inwestycje, które planuje zrobić spółka Port Lotniczy są konieczne dla dalszego rozwoju lotniska cywilnego. - W tej chwili poszukujemy inwestora. Ale żeby lotnisko funkcjonowało, musimy wykonać te inwestycje – mówi Dorota Sidorko, prezes Portu Lotniczego. Rozbudowa płyty i przedłużenie pasa startowego – jak informuje prezes – nie nastąpi w tym roku. Tymczasem wciąż nie jest znana data sesji Rady Miejskiej poświęcona lotnisku. Najprawdopodobniej odbędzie się ona pod koniec stycznia lub na początku lutego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej