Dzisiaj jest: 22 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Rusza Radomski Program Drogowy

sobota, 23 styczeń 2016 15:45 Autor 

Około 150 ulic gruntowych w Radomiu zostanie wyasfaltowanych w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Realizacja programu została przewidziana na lata 2016-2018.

 

Pieniądze na utwardzanie dróg gruntowych w Radomiu pochodzą z budżetu miasta. W tegorocznym budżecie władze zabezpieczyły na ten cel 8 milionów złotych. - To osiem razy więcej niż do tej pory. Do końca 2018 roku chcemy utwardzić 150 ulic – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Żeby ulica została zakwalifikowana do utwardzenia, musi spełniać trzy podstawowe kryteria. Największym problem jest kwestia szerokości pasa drogowego. Musi on mieć 5,5 metra. Nie wszystkie drogi gruntowe w mieście taką szerokość mają. Dlatego magistrat liczy na współpracę z mieszkańcami. - W tym przypadku rozwiązaniem jest przekazanie brakującego pasa drogowego na rzecz gminy. Oczekujemy współpracy, bo wspólnie uda nam się rozwiązać ten palący dla miasta problem – dodaje prezydent Radosław Witkowski.

Dwa kolejne kryteria to możliwość odprowadzania wód opadowych i posiadanie kanalizacji sanitarnej. Obecnie te kryteria spełnia ponad 70 ulic gruntowych w Radomiu. Jak informacyjne prezydent, magistrat pracuje nad harmonogramem prac przewidzianych na 2016 rok.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej