Dzisiaj jest: 19 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zmiany w Rynku. Będzie spotkanie otwarte

czwartek, 28 styczeń 2016 17:36 Autor 

W lutym odbędzie się otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych tym, jak ma wyglądać Rynek i kamienica Deskurów. Tymczasem w Kamienicy przy ul Grodzkiej 8 można obejrzeć wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs na koncepcję zagospodarowania Rynku.

 

Praca firmy WXCA z Warszawy zwyciężyła w konkursie na koncepcję architektoniczną na zagospodarowanie kamienicy Deskurów i płyty Rynku. Tę pracę, ale i wszystkie pozostałe, które wpłynęły na konkurs oglądać można na wystawie zorganizowanej przy ulicy Grodzkiej 8 w dni powszednie od 10.00 do 17.00. Wystawa będzie czynna do 5 lutego. Rynek i kamienicę czekają spore zmiany. - Największa zmiana dotyczy płyty Runku. Bo pod płytą pojawi się parking na 200 miejsc – mówi Konrad Frysztak wiceprezydent Radomia. Autorzy zwycięskiej koncepcji zaadaptowali także kamienicę Deskurów na planowane tu muzeum historii Radomia. Będą zatem sale wystawiennicze, ale też lokale usługowe, a w podziemiach – między innymi szalety. To wstępne założenia. Na początku lutego odbędzie się otwarte spotkanie poświęcone planowanym zmianom zarówno w kamienicy Deskurów jak i na Rynku. - 5 lutego o godzinie 17.00 w Kamienicy Starościńskiej przy ul. Grodzkiej 8 odbędzie się spotkanie, w którym udział mogą wziąć radomianie, będą też architekci – autorzy zwycięskiej koncepcji. Będzie dyskusja, będzie można wymienić opnie – mówi Konrad Frysztak. W tegorocznym budżecie Radomia zabezpieczono pieniądze na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji. Magistrat zaprosił już do rokowań autorów zwycięskiej koncepcji. To procedura zgodna z prawem zamówień publicznych i założeniami konkursowymi. Dokumentacja ma być gotowa w tym roku – mówi wiceprezydent. Wówczas będzie można rozpoczynać faktyczne prace budowlane. Ale przeprowadzenie tak wielkiego remontu nie będzie możliwe bez środków zewnętrznych. - Mając dokumentację i pozwolenie na budowę będziemy strać się o pozyskanie środków zewnętrznych – mówi Konrad Frysztak. - Pod koniec tego roku mają zostać ogłoszone pierwsze konkursy na dofinansowanie unijne. Będziemy w nich brać udział. Liczymy na współfinansowanie tej inwestycji – dodaje wiceprezydent. Na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla remontu kamienicy Deskurów i płyty Rynku zabezpieczono w tym roku 2 miliony 400 tysięcy złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mieszkańcy – mieszkańcom

  Na rynku Miasta Kazimierzowskiego odbył się festyn Mieszkańcy Mieszkańcom. Organizatorzy chcieli pokazać osiągnięcia organizacji pozarządowych działających przy Centrach Aktywności Lokalnej.

 • Duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Efekty do 2022 roku

  Kamienica Deskurów, budynki przy Szewskiej i Wałowej, Ratusz, plany związane z zamkiem. Na najbliższe lata szykują się duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Jest szansa, żeby ta część miasta odzyskała swój blask.

 • Kolejne inwestycje na Mieście Kazimierzowskim

  Radni zgodzili się na przekazanie aportem spółce Rewitalizacja miejskich udziałów w nieruchomości przy ulicy Wałowej i Bóżnicznej. Spółka złożyła także wniosek unijny na remont kolejnej kamienicy w Rynku.

 • Walentynki w Rynku

   

  Pokazy kulinarne, walc zakochanych i romantyczne wycieczki. W niedzielę, 12 lutego odbędą się Walentynki w Rynku.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej