Dzisiaj jest: 22 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pakiet wsparcia. Żeby bezrobocie spadło do 12,5 %

poniedziałek, 22 luty 2016 17:13 Autor 

12,5 % stopa bezrobocia. To cel, jaki stawia sobie Radosław Witkowski. Prezydent Radomia liczy, że drogę do tego celu ułatwią „Pionier”, „Progres”, „Mikro” i „Idea”, czyli pakiety wsparcia dla przedsiębiorców.

- Przed nami wielki wyzwanie, jakim jest tworzenie nowych miejsc pracy – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Tych miejsc trzeba będzie stworzyć naprawdę dużo, bo prezydent chce znacząco obniżyć stopę bezrobocia. Jak sam mówi, jego cel to 12,5 %. Tymczasem w grudniu 2015 roku bez pracy w Radomiu było ponad 18,5 % mieszkańców. Władze miasta liczą na to, że cel 12,5 % pomogą osiągnąć zaprezentowane w poniedziałek cztery pakiety wsparcia dla przedsiębiorców realizowane w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej.

- Wychodzimy o krok dalej, idziemy na przeciwko przedsiębiorcy i w ten sposób chcemy promować Radomską Strefę Gospodarczą - mówiJerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Władze miasta zaprezentowały cztery pakiety wsparcia dla przedsiębiorców: pakiet powitalny „Pionier” dla nowych biznesmenów, pakiet reinwestycyjny „Progres” dla tych, którzy planują rozwój, pakiet mikroprzedsiębiorczości „Mikro” dla rozpoczynających własny biznes i pakiet innowacje, B+R „Idea” przeznaczony dla działalności innowacyjnej. Pakiety zawierają szereg propozycji dla poszczególnych grup przedsiębiorców. Na przykład w pakiecie powitalnym „Pionier” są zwolnienia z podatków lokalnych, 99 % upust w czynszu dzierżawnym za grunt miejski, czy program stażowy dla studentów. Student, który znajdzie organizatora trzymiesięcznego lub sześciomiesięcznego stażu, czyli inwestora, będzie mógł ubiegać się o stypendium od prezydenta miasta. Inwestor natomiast będzie zobowiązany zatrudnić potem studenta na rok lub dwa lata, w zależności od długości stażu.

- Uważam, że to ciekawy i interesujący projekt, szczególnie dla tak młodych ludzi jak ja, którzy za chwilę kończą studia i będą chcieli postawić swoje pierwsze kroki na radomskim rynku – mówi zaproszony na konferencję Daniel Lis, student radomskiego uniwersytetu.

Czas pokaże ilu studentów podzieli zdanie Daniela. Czas pokaże ilu przedsiębiorców skorzysta z oferty miasta. Choć ci, którzy już wcześniej skorzystali z różnego rodzaju ulg – zachęcają. - Jeszcze zanim powstały definicje tych ofert, z którymi wychodzi miasto, skorzystaliśmy z pomocy Biura Obsługi Inwestora – opowiada Piotr Kotkowski z firmy Gabec. - Gorąco zachęcam przedsiębiorców do tego, żeby nie bali się tu przyjść.

Są tu kompetentni ludzie, którzy pomogą przejść przez gąszcz zawiłości prawnych – dodaje.

Inwestorzy, którzy skorzystają z poszczególnych pakietów będą mogli liczyć także między innymi na przeszkolenie pracowników czy pomoc specjalnej strefy ekonomicznej. Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich pakietów dostępne są na stornie internetowej investinradom.pl. Dla zainteresowanych przedsiębiorców uruchomiono także infolinię 0-800-INVEST (0-800-468-378).

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej