Dzisiaj jest: 19 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Termiale w magistracie. Sprawdzają się?

piątek, 18 marzec 2016 18:19 Autor  Julia Grzesiak

Działają od grudnia i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jak przekonuje magistrat terminale płatnicze w wydziale komunikacji to duży sukces.

 

Terminale płatnicze w radomskim Urzędzie Miasta działają niemal od 4 miesięcy. Jak przekonuje magistrat to był strzał w dziesiątkę, bo kolejki do kasy są mniejsze. - Uniezależnia nas to od działań kasy banku i kasy urzędu. Są czasami takie dwie duże płatności w roku, opłata za nieruchomości i opłata za użytkowania wieczyste. Wtedy kompletnie jesteśmy od nich niezależni – mówi Andrzej Prusiński, dyrektor Wydziału Komunikacji. Dzięki współpracy z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych i wspólnemu oprogramowaniu CEPiK, z miesiąca na miesiąc rośnie liczba klientów, którzy za dowód rejestracyjny czy prawo jazdy płacą kartą. Taką formę płatności wybiera 8 % interesantów. Teraz magistrat chciałby wprowadzić terminale i nowe rozwiązania także w innych wydziałach. - Złożyliśmy wniosek o środki unijne, w ramach których chcielibyśmy stworzyć e-portfel mieszkańca czyli miejsce gdzie mieszkaniec tak jak na koncie bankowym mógłby się zalogować i dokonać wszelkich opłat względem gminy. Chcemy także rozszerzyć terminale w wydziale budżetu i podatków – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. Jak podkreśla dyrektor Wydziału Komunikacji, dodatkowymi udogodnieniami dla mieszkańców są także powiadomienia sms informujące o gotowych do odbioru dokumentach oraz wydłużenie pracy wydziału komunikacji w poniedziałek do godziny 16.30.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • Magistrat złoży wnioski o dofinansowanie

  Radomski magistrat złoży do wojewody mazowieckiego, wnioski o dofinansowanie przebudowy skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów oraz na budowę I odcinaka trasy N-S. Pieniądze mają pochodzi z rządowego programu rozwoju dróg lokalnych.

 • 12,5 miliona złotych na wymianę pieców

  Od 30 marca będzie można skorzystać na Mazowszu z unijnych funduszy na wymianę pieców węglowych. Radomski magistrat zapewnia, że przystąpi do tego konkursu. Do podziału jest blisko 12,5 miliona złotych.

 • Parki dla aktywnych

  Urząd Miejski chce wybudować w Radomiu trzy tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Wnioski o dofinansowanie inwestycji trafiły już do ministerstwa. Wspomniane strefy mają powstać na Południu, Michałowie i Glinicach.

 • Burzliwa sesja. Radni nie poparli propozycji prezydenta

  Radni opozycji znów pokazali prezydentowi Radomia, że nic nie może bez nich zrobić. Tym razem opozycja odrzuciła wszystkie projekty uchwał, które Radosław Witkowski przygotował na sesję. Dotyczyły one zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta i zmian w budżecie na ten rok.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej