Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radom bez dotacji na rewitalizację

środa, 23 marzec 2016 17:13 Autor 

Radom nie otrzyma dofinansowania na rewitalizację Miasta Kazimierzowskiego. Radomski wniosek zajął dopiero 28 miejsce. Dofinansowanie otrzymało 20 najwyżej ocenionych aplikacji.

 

Radomski magistrat liczył na 2,5 miliona złotych dotacji. Do konkursu „Modelowa rewitalizacja miast” złożył projekt „Model ożywienia Miasta Kazimierzowskiego wraz z otoczeniem”. Wniosek zajął dopiero 28 miejsce i został odrzucony. - Jesteśmy zaskoczeni takim wynikiem konkursu. Po pierwszym etapie nasz projekt zajmował 7 miejsce. W finale znalazł się na miejscu 28. Mam świadomość jak ciężką pracę wykonał zespół do spraw rewitalizacji wzmocniony ekspertami krajowymi – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Zdaniem prezydenta, radomski projekt był bardzo dobrze przygotowany, dlatego trudno – jak mówi - zrozumieć jego odrzucenie. - Nie zejdziemy z obranego kursu. Będziemy rewitalizować Miasto Kazimierzowskie i będziemy na to szukać kolejnych pieniędzy, tak aby przywrócić blask w tym miejscu i żeby przywrócić Miasto Kazimierzowskie radomianom – dodaje. Ministerstwo Rozwoju dwudziestu najwyżej ocenionym wnioskom przyznało dotację w wysokości blisko 44 milionów złotych. Najwyżej oceniono projekt Włocławka, który dostanie około 1 miliona 200 tysięcy złotych. Najwięcej z puli dofinansowania przypadnie Warszawie - ponad 4 miliony złotych oraz Lesznie i Dąbrowie Górniczej - po blisko 4 miliony złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Mieszkańcy – mieszkańcom

  Na rynku Miasta Kazimierzowskiego odbył się festyn Mieszkańcy Mieszkańcom. Organizatorzy chcieli pokazać osiągnięcia organizacji pozarządowych działających przy Centrach Aktywności Lokalnej.

 • Prezydent Radomia z absolutorium

   

  Rada Miejska udzieliła absolutorium prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu za wykonanie budżetu za rok 2016. Przeciwko udzieleniu absolutorium byli radni Prawa i Sprawiedliwości.

 • Na Michałowie powstanie park

  Magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na osiedlu Michałów. Przy ulicy Królowej Jadwigi powstaną m.in. ścieżki rowerowe, ciągi dla pieszych, siłownia zewnętrzna i oczko wodne.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej