Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Razem w „Różanym Gościńcu”

poniedziałek, 28 marzec 2016 16:12 Autor 

Restauracja „Różany Gościniec” to kolejny pomysł stowarzyszenia Razem. Pomysł, dzięki któremu powstaną miejsca pracy także dla osób niepełnosprawnych.

Lokal po dawnej restauracji o nazwie „Zagłoba” już nie straszy okolicznych radomian. Wyremontowało go Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”. W miejscu rudery, stoi teraz estetycznie wyglądający budynek, spełniający współczesne standardy. Podobnie jest wewnątrz restauracji.

- Restauracja będzie prowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” - informuje Dagmara Janas, prezes stowarzyszenia. - Lokal ma służyć wszystkim radomianom, ale najważniejsze, że wśród pracowników są osoby niepełnosprawne.

W prowadzeniu lokalu swój udział będą miały osoby niepełnosprawne. Czekają na nie różne, odpowiedzialne zajęcia. Od przygotowywania posiłków po administrowanie budynkiem.

- W naszym społeczeństwie wciąż osoby niepełnosprawne uważane są za trochę inne, gorsze – mówi Dagmara Witczak, wiceprezes stowarzyszenia. - Chciałabym, aby wszyscy przyszli do nas i zobaczyli, jakich mamy znakomitych pracowników. Osoby pełnosprawne i niepełnosprawne świetnie ze sobą współpracują

Gdy przecięta została wstęga inicjatorki przedsięwzięcia mogły wreszcie odetchnąć z ulgą.

- Ciężko było, ale udało się własnymi siłami i przy pomocy sponsorów przygotować restaurację – cieszy się Dagmara Janas.

Choć zysk nie jest w tym przypadku najważniejszy, to restauracja musi na siebie zarabiać. Inicjatorzy przedsięwzięcia są o to spokojni. Chętnych do wynajmowania wspomnianego lokalu na różne imprezy nie brakuje.

- Kalendarz mamy już zapełniony. Nawet na 2018 rok mamy już wiele zamówień – podkreśla Dagmara Witczak. - Dlatego jesteśmy szczęśliwi. Ale wiemy też, że to dzięki staraniom naszej pani prezes Dagmary Janas.

Gratulacjom nie było końca. Chyba wszyscy życzyli działaczkom z Razem, aby pracy lokalu towarzyszył taki sam optymizm, jak podczas otwarcia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej