Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kto odbierze śmieci od radomian? Przetarg ogłoszony

środa, 30 marzec 2016 16:27 Autor 

Władze miasta rozpoczęły poszukiwania firm, które będą odbierać śmieci od radomian. Przetarg ogłoszono, na oferty od zainteresowanych magistrat czeka do 4 maja.

Mimo że umowy na odbiór śmieci od mieszkańców miasta obowiązują do końca sierpnia, urząd miejski już teraz ogłosił przetarg na odbiór odpadów komunalnych. To duże przedsięwzięcie. Ważną jego częścią jest harmonogram odbioru odpadów. Potrzeba czasu żeby go opracować – tłumaczy magistrat. - Chcieliśmy spokojnie dokonać wyboru, mając świadomość, że jest to postępowanie unijne. Na pewno będą zapytania. Mogą być odwołania - wyjaśnia Rafał Czajkowski, sekretarz Radomia. - Chcieliśmy mieć też więcej czasu żeby spokojnie opracować harmonogram, bo z tym schodzi najdłużej – dodaje. I to najistotniejsze z punktu widzenia mieszkańców. Tym bardziej, że w ubiegłym roku do urzędu zgłaszane były skargi od tych, którzy twierdzili, że śmieci odbierane są za rzadko. Teraz skarg jest mniej. Choć stanu zadowalającego każdego radomianina raczej nie da się w tym przypadku osiągnąć. - Uwagi zawsze są, zawsze są jakieś potrzeby. Trzeba mieć świadomość, że dostosowujemy się do ogółu. Nie da się w pełni zadowolić każdego, ale wydział ochrony środowiska bazuje już na dużym doświadczeniu – mówi Rafał Czajkowski. Tak jak i poprzednim razem, miasto podzielono na 5 sektorów, z których będą odbierane nieczystości. Jedna firma może ubiegać się o odbiór odpadów z maksymalnie trzech sektorów. Szacunkowa wartość przetargu to 33 miliony złotych. Na oferty od zainteresowanych przetargiem magistrat czeka do 4 maja. Nowe umowy mają być podpisane 1 września i będą obowiązywać przez 2 lata i 8 miesięcy, czyli do końca czerwca 2019 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Procedura rozpoczęta

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu rozpoczął procedurę przetargową dotyczącą przebudowy alei Wojska Polskiego. MZDiK wysłał ogłoszenie o przetargu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej