Dzisiaj jest: 20 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Projektant nowego żłobka wybrany

piątek, 01 kwiecień 2016 18:17 Autor  Julia Grzesiak

Coraz bliżej do powstania nowego, miejskiego żłobka w Radomiu. Magistrat podpisał umowę z firmą, która ma zaprojektować obiekt.

O planach budowy nowego żłobka magistrat informował w lutym. Żłobek ma powstać przy ulicy Michałowskiej, która sąsiaduje z ulicą Rapackiego. Będzie to filia żłobka Radomirek działającego na osiedlu Ustronie. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej został rozstrzygnięty. Spośród 17 zgłoszeń, wybrano ofertę poznańskiej firmy. - W przypadku budowy żłobka na ulicy Michałowskiej zwyciężyła oferta firmy Goldman & White Line Architects z Poznania, która swoją ofertę wyceniła na ponad 53 tysiące złotych – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Według danych radomskiego wydziału zdrowia, co roku w radomskim żłobku brakuje miejsc dla niemal 90 dzieci. Budowa nowego żłobka ma ten problem rozwiązać. - Ilość miejsc jaką szacujemy między 80 a 90 dzieci w nowym budynku na Michałowskiej, w zupełności powinien zabezpieczyć potrzeby zdiagnozowane przez wydział zdrowia – dodaje Konrad Frysztak. Umowa z pracownią architektoniczną jest już podpisana. Dokumentacja projektowa ma być gotowa za 7 miesięcy. Projekt dotyczy nie tylko budowy filii żłobka ale także zaplecza sportowego dla potrzeb boiska, które znajduję się tuż przy budynku Publicznego Gimnazjum numer 22 przy ulicy Rapackiego. Wybrano także firmę, która wykona dokumentację projektowo - kosztorysową na adaptację pomieszczeń przedszkola numer 4 przy ulicy Kilińskiego. Najlepsza spośród ofert okazała się radomska firma Maxpol, która wyceniła swoją ofertę na ponad 80 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Magistrat złoży wnioski o dofinansowanie

  Radomski magistrat złoży do wojewody mazowieckiego, wnioski o dofinansowanie przebudowy skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów oraz na budowę I odcinaka trasy N-S. Pieniądze mają pochodzi z rządowego programu rozwoju dróg lokalnych.

 • Unijne dofinansowanie dla filii żłobka

  Ponad jeden milion 200 tysięcy złotych unijnego dofinansowania otrzyma miasto na wyposażenie filii żłobka, która powstaje przy ulicy Michałowskiej. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie żłobka oraz adaptację pomieszczeń.

 • Byliśmy na budowie S7. Stan prac – ok. 60 %
  III kwartał 2018 roku. To data planowanego zakończenia budowy zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej S7. Dziś zajrzeliśmy na plac budowy. Prace zaawansowane są w mniej więcej 60%.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej