Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Sala koncertowa czeka na remont

wtorek, 24 marzec 2015 17:20 Autor 

Są szanse na generalny remont sali widowiskowej Urzędu Miejskiego, czyli sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Magistrat informuje, że remont sali jest w planach.

 

Budowa sali koncertowej Urzędu Miejskiego została ukończona w latach 60 ubiegłego wieku. Sala tylko raz w swojej historii była remontowana. Prace odbyły się w latach 1993-1995 i zdaniem Macieja Żółtowskiego, dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej, nie przysłużyły się dobrze sali koncertowej.

- Tamten remont tylko zniszczył akustykę i wystrój sali, który był wcześniej – uważa Maciej Żółtowski.

Obiekt od dawna nie spełnia współczesnych standardów. Wiele elementów wyposażenia sali trzeba wymienić.

- Na pewno trzeba wyremontować deski sceny, na której nie grają tylko muzycy, ale także montowane są scenografie. Takie deski zużywają się i należy je wymienić albo remontować. Nie wygląda to najlepiej i naprawdę nie ma jak niektórych elementów do sceny przyczepiać. Trzeba wymienić kurtyny, kulisy, bo to także nigdy nie było wymieniane – wylicza Maciej Żółtowski.

Wymiany domagają się także ogrzewanie i fotele na widowni. Brakuje klimatyzacji. Ważną kwestią do rozwiązania „na wczoraj” są także bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych. Montaż windy oraz budowa ramp dla wózków inwalidzkich. O remont sali koncertowej zabiega także poseł Marzena Wróbel, która wysłała do prezydenta Radosława Witkowskiego pismo, w którym pyta, kiedy prezydent Radomia podejmie jakieś działania.

- Z pisma, które podpisał wiceprezydent Konrad Frysztak wynika, cytuję: „w budżecie gminy na 2015 rok zostały zabezpieczone środki finansowe na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych” - mówi Marzena Wróbel.

Jak informuje magistrat prace budowlane zaplanowano na 2016 rok. W tej kwestii wypowie się także wojewódzki konserwator zabytków.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej