Dzisiaj jest: 19 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Modernizacja stacji kolejowej Radom przebiega zgodnie z planem

środa, 25 marzec 2015 17:20 Autor 

Modernizacja stacji kolejowej Radom przebiega zgodnie z planem – informują przedstawiciele wykonawcy oraz inwestora czyli PKP Polskich Linii Kolejowych. Prace trwają 24 godziny na dobę, zrealizowano już 25% inwestycji i wydano 25 milionów złotych ze stu jakie modernizacja stacji Radom będzie kosztować.

 

Ponad 100 osób pracuje przez 24 godzinę na dobę na terenie modernizowanej stacji. Do dyspozycji mają kilkadziesiąt maszyn budowlanych. – Przypominam, że stacja będzi dostosowana do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Będą m.in. widny i wszystko to, co jest potrzebne, żeby ludzi o ograniczonej sprawności mogli dostać się na perony i wejść do pociągu - wymienia Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK S.A. Część prac trzeba wykonywać tylko nocą. – W ciągu nocy zajmujemy się sprawami związanymi z logistyką czyli dowożeniem materiałów, szyn oraz prowadzimy takie roboty, które są związane z montażem sieci trakcyjnej i to wymaga wyłączania prądu na pozostałych torach – wyjaśnia Maciej Dutkiewicz. Wykonawca, czyli konsorcjum firm z Polski i Hiszpanii przebudowuje aktualnie 3 peron radomskiej stacji. Wymienionych zostanie 38 rozjazdów, które decydują o bezpieczeństwie i płynności ruchu kolejowego. – Modernizacja polega na tym, że w nowym miejscu będzie zlokalizowany peron numer 3. Będą dołożone dodatkowe tory w środku oraz będą zmodernizowane istniejące perony numer 1 i 2. Jak będzie korzyść dla pasażera? Przede wszystkim komfort wsiadania i wysiadania, komfort poruszania się po tym peronie i komfort korzystania z tej stacji w celu podróżowania – mówi Romuald Mądry, dyrektor projektu. Postępują także prace przy budowie tunelu. Jak zapowiada inwestor czyli spółka PKP PLK tunel ma być gotowy do końca sierpnia. Rozpoczęła się także budowa lokalnego centrum sterowania, czyli skomputeryzowanej nastawni, która pozwoli dyżurnym ruchu zarządzać pociągami na dystansie kilkudziesięciu kilometrów. Do tej pory zrealizowano 25% całej inwestycji i wydano 25 milionów złotych ze stu jakie projekt będzie kosztował. Modernizacja stacji radom ma zakończyć się na przełomie 2015 i 2016 roku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PKP PLK: w 2021 r. z Radomia do Warszawy w 75 minut

  We wtorek w Radomiu gościł Krzysztof Pietras, zastępca dyrektora Regionu Centralnego PKP PLK S.A., który przedstawił stan prac na linii kolejowej nr 8 pomiędzy Warszawą a Radomiem.

 • Inwestycje kolei w Radomiu

  Ponad 550 tysięcy złotych Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na doposażenie peronów w Radomiu i okolicach. Będą nowe wiaty, ławki, kosze na śmieci i gabloty informacyjne.

 • Umowy podpisane. Koniec prac w 2021 roku

  Ponad 640 mln złotych kosztować będzie modernizacja dwóch odcinków linii kolejowej numer 8: Radom – Warka i Warka – Czachówek Płd. Dziś PKP PLK podpisały umowy z wykonawcami tych inwestycji. Zakończenie prac planowane jest w 2021 roku.

 • Do Warki koleją szybciej w... 2021 roku

  Za kilka tygodni ruszy remont kamienicy Deskurów – zapowiada radomski magistrat. Na ogłoszony przez urząd miejski przetarg dotyczący remontu tego budynku wpłynęły 4 oferty.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej