Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

„Imperson” kupiony. Będzie osiedle

wtorek, 31 maj 2016 17:05 Autor 

Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego „Łucznik” chce wybudować na terenie po byłych zakładach „Impreson” osiedle mieszkaniowe. Budowa ma się rozpocząć za dwa lata.

 

Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego „Łucznik” teren po byłych zakładach „Impreson” kupiła w drodze licytacji sądowej. Kazimierz Woźniak, prezes spółdzielni nie chce zdradzić kwoty za jaką teren po dawnym „Impersonie” został kupiony. - Cena jest tajemnicą. Dowiedzą się o niej członkowie spółdzielni – mówi Kazimierz Woźniak, prezes Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „Łucznik” w Radomiu. Jak mówi Kazimierz Woźniak, spółdzielnia kupiła teren niedrogo. Ale przed spółdzielnią teraz załatwianie niezbędnych formalności i rozbiórka ruin po zakładach „Imperson”. - Trzeba ten teren przywrócić do porządku. Tam mamy pozostałości jeszcze po produkcji zakładu. Musimy wyburzyć ruiny budynków „Impersonu” - dodaje Kazimierz Woźniak. Spółdzielnia „Łucznik” chce na działce przy ulicy Czachowskiego wybudować osiedle mieszkaniowe. Przygotowanie placu pod budowę potrwa 2 lata. - Mamy na myśli stworzenie takiego mini osiedla mieszkaniowego. To jest dość duży teren, bo ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych. Chcemy wybudować kilka budynków siedmio- i ośmiokondygnacyjnych – mówi Kazimierz Woźniak. Teren, który kupiła spółdzielnia „Łucznik” zamieszkiwali przed wojną najprawdopodobniej Żydzi. Świadczy o tym tabliczka umieszczona na bramie wjazdowej. Radomskie Zakłady Drobiarskie „Imperson” działały na tym terenie od 1947 roku. W 2010 roku została ogłoszona upadłość zakładu. Zarówno pomieszczenia, które „Imperson” zajmował, jak i sam teren ulegały z roku na rok coraz większej dewastacji. Ruiny upodobali sobie także bezdomni. - Większość interwencji, które podejmowaliśmy dotyczyła osób bezdomnych, które wchodziły do tych budynków. Był taki przypadek, że osoba spadła z I piętra i leżała dwa dni z połamanymi nogami. Dzięki naszej interwencji udało ją się uratować – mówi Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu Budowa osiedla ma się rozpocząć najwcześniej pod koniec 2018 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • „Grot” dla snajperów jest już gotowy

  Wersję opracowano i stworzono w Fabryce Broni w Radomiu, która jest jedynym producentem tego karabinka. W pracach nad snajperskim „Grotem” – w roli konsultantów – brali udział także przedstawiciele popularnej szkoły snajperów w Toruniu.

 • Byliśmy na budowie S7. Stan prac – ok. 60 %
  III kwartał 2018 roku. To data planowanego zakończenia budowy zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej S7. Dziś zajrzeliśmy na plac budowy. Prace zaawansowane są w mniej więcej 60%.
 • Powstanie Radomskie Centrum Kultury

  Radomski magistrat planuje ogłoszenie w przyszłym roku konkursu architektonicznego dotyczącego budowy Radomskiego Centrum Kultury. Nowy obiekt miałby powstać w ciągu 2-3 lat.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej