Dzisiaj jest: 23 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Są plany rozbudowy radomskiego magistratu

czwartek, 30 czerwiec 2016 16:45 Autor 

Około 40 tysięcy złotych ma kosztować opracowanie projektu rozbudowy Urzędu Miejskiego w Radomiu. W planach jest dobudowanie kilku nowych pomieszczeń na wewnętrznych dziedzińcach magistratu.

 

W radomskim magistracie pracuje ponad 750 urzędników. I mówiąc wprost, magistrat robi się za ciasny. Dlatego między innymi pojawiły się pany rozbudowy Urzędu Miejskiego o kilka nowych pokoi. - To nie tylko ma służyć urzędnikom, ale także pomagać i ułatwiać obsługę mieszkańcom Radomia. Mieszkańcy wielokrotnie interweniowali u mnie zwracając uwagę na pogarszające się warunki obsługi – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zgodzili się na zmiany w budżecie miasta i przesunięcie między innymi 40 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy magistratu. - To jest dosłownie kilka pomieszczeń, bo zabudowane mają być wewnętrzne patia Urzędu Miejskiego – tłumaczy Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. Dziś trudno mówić o konkretnym terminie rozpoczęcia rozbudowy magistratu. - W zależności od tego, jaka kwota remontu wyjdzie z projektu, skarbnik podejmie decyzje o przesunięciu pieniędzy. Jak tylko te pieniądze będą w paragrafach Wydziału Inwestycji to ten wydział rozpisze przetarg – mówi Rafał Czajkowski. Magistrat skorzysta także z pomieszczeń zwolnionych przez wydział gospodarczy Sądu Rejonowego. Sąd opuści te pokoje do końca tego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni podzieleni. Rafał Czajkowski kandydatem ORSB

  Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta jest kandydatem Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na prezydenta Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. W skład ORS-u wchodzi także Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która reprezentuje ten ruch na terenie Radomia.

 • Magistrat złoży wnioski o dofinansowanie

  Radomski magistrat złoży do wojewody mazowieckiego, wnioski o dofinansowanie przebudowy skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów oraz na budowę I odcinaka trasy N-S. Pieniądze mają pochodzi z rządowego programu rozwoju dróg lokalnych.

 • Były sekretarz miasta chce wrócić do pracy

  W piątek w Sądzie Pracy w Radomiu odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego. Rafał Czajkowski domaga się przywrócenia do pracy. Wyklucza to z kolei prezydent Radomia.

 • Sekretarz na Prima Aprilis

  Dopiero za trzy miesiące poznamy nazwisko nowego sekretarza miasta. 31 grudnia skończył się okres wypowiedzenia poprzedniego sekretarza, Rafała Czajkowskiego. Od 1 stycznia na tym stanowisku jest wakat

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej