Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

Będzie dodatkowe przejście przy Galerii Słonecznej

sobota, 28 styczeń 2017 15:13 Autor 

Siedem ulic zostanie wyremontowanych w tym roku w ramach czynów społecznych. Miasto zapowiada także utworzenie nowego przejścia dla pieszych przy Galerii Słonecznej.

 

 

Komisja gospodarki Rady Miejskiej zatwierdziła listę dróg, które będą wykonane w 2017 roku w ramach czynów społecznych. - To kolejne siedem ulic, które uzyskają pełne wyposażenie, co poprawi komfort życia mieszkańców – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

To ulice Gala Anonima, ulica Styczniowa i ulica Czereśniowa. - Sprawę tych dwóch ulic warto skomentować dodatkowym zdaniem. To ulice, których nie dało się przygotować do inwestycji w ramach czynów społecznych przez dekadę. 10 lat nie potrafiono sobie poradzić z tym, żeby przygotować te inwestycje – mówi wiceprezydent.

Kolejne ulice to cztery tzw. ulice wewnętrzne. - To ulica Traugutta 54 do 58, chodzi o przebudowę dróg dojazdowych do budynków, ulica Tkacka, ulica Spacerowa i ciąg pieszo-jezdny wzdłuż bloku przy ulicy Maratońskiej 17 – wylicza Konrad Frysztak.

Te siedem ulic będzie wykonane jeszcze w tym roku. Miasto, jak zapowiada Konrad Frysztak, przygotowuje się także do utworzenia dodatkowego przejścia dla pieszych przy Galerii Słonecznej. Chodzi o postulowane przez wielu mieszkańców miasta przejście przez ulicę Struga, ale na poziomie skrzyżowania, tak, aby nie było konieczne korzystanie z kładki. To przejście utworzone zostanie w tym roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Robert Utkowski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Transmisja obrad Rady Miejskiej


Niewielkie zachmurzenie

5°C

Radom

Niewielkie zachmurzenie

Wilgotność: 95%

Wiatr: 11.27 km/h

  • dziś

    Rain 8°C 3°C

  • jutro

    Niewielkie zachmurzenie 12°C 3°C