Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2017    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Kamienica do wyburzenia. Mieszkańcy boją się o swój los

wtorek, 14 luty 2017 15:33 Autor 

Kamienica przy ul. Czachowskiego 2 ma zostać wyburzona w związku z budową trasy N-S. Mieszkańcy są zdezorientowani, bo nie wiedzą co z nimi będzie. Dodają, że jest im przykro. Magistrat zapewnia, że los lokatorów jest dla niego ważny.

 

Kamienica przy ul. Czachowskiego stanęła na drodze wytyczonej przez projektantów trasy N-S. Żeby móc wybudować drogę zgodnie z założonym projektem, budynek trzeba będzie wyburzyć. Mieszkańcy kamienicy są zaniepokojeni i zasmuceni. Jak mówią, niektórzy żyją tu od lat, od kilku pokoleń i zainwestowali w mieszkania niemałe pieniądze. - Jest nam przykro, bo wszystkie remonty robiliśmy sami. Płacę 500 złotych miesięcznie. Zrobiłam sobie centralne, remont generalny – mówi jedna z lokatorek. - Nie wiemy co będzie, bo jedni mówią tak, drudzy tak – dodaje inna kobieta z Czachowskiego 2. Wiadomo na razie tyle, że budynek ma zostać wyburzony, i że właściciel otrzyma od miasta odszkodowanie. - Kto nam zapewni mieszkania? - pyta lokatorka. - Najprawdopodobniej miasto, bo gospodarz kamienicy powiedział, że nam nie zapewni, że pieniądze, które otrzyma od miasta, a tu są jeszcze współwłaściciele, to na pewno nie wystarczą na pokrycie kosztów dla nas – dodaje kobieta. Magistrat tymczasem zapewnia, że zna sprawę, i że los lokatorów z Czachowskiego nie jest mu obojętny. - To ważny problem. Prezydent Radomia nie unika pomagania w tej sprawie mieszkańcom. Wiemy, że mieszkańcy złożyli wnioski o mieszkania z zasobów gminy. Teraz zbierze się komisja mieszkalna, która wnioski rozpatrzy – informuje Dagmara Gac z biura prasowego prezydenta miasta. Komisja ma się zebrać pod koniec lutego.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS pyta o trasę NS

  PiS w natarciu. Zespół medialny tej partii pyta prezydenta Radomia, co z budową trasy NS. Zdaniem PiS brak działań przy tej trasie jest niepokojący. Przetargi za kilka tygodni – odpowiada Urząd Miejski.

 • N-S powstanie do 2020 roku – zapowiadają władze

  Do 2020 roku pojedziemy w Radomiu nowa trasą N-S. Magistrat zapowiada, że rozpoczęcie prac przy nowej trasie, która ma połączyć południe miasta z osiedlem Gołębiów, rozpocznie się wiosną tego roku.

 • Maszt położony. Zmiany na Wacynie

  To koniec pewnej historii – mówi mieszkaniec Wacyna, który dziś obserwował rozbiórkę masztu radiowego. Na terenie, na którym dawniej funkcjonowała radiostacja ma powstać osiedle domków.

 • Przesunięcia w budżecie. PiS krytykuje magistrat

  Rada Miejska zgodziła się na przesunięcie 2,5 miliona złotych z pieniędzy zarezerwowanych na budowę trasy N-S na remont ulicy Wolanowskiej. Magistrat zapowiedział, że będzie starał się o dotacje rządowe na obie inwestycje drogowe, kosztem przebudowy między innymi alei Wojska Polskiego. Decyzję krytykuje PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Niewielkie zachmurzenie

17°C

Radom

Niewielkie zachmurzenie

Wilgotność: 87%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Rain 23°C 16°C

 • jutro

  Przewaga chmur 24°C 15°C