Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

E-współpraca z magistratem

piątek, 09 czerwiec 2017 16:53 Autor 

Chcesz opłacić podatek, czy zapisać się na zajęcia w domu kultury? Za kilka miesięcy będzie to można zrobić przez internet. Miasto wdraża bowiem tzw. e-usługi.

 

Miasto podpisało umowę z konsorcjum firm,które wygrało przetarg na wdrożenie e-usług. Wartość przedsięwzięcia to prawie 3 miliony złotych. Całość współfinansuje Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Miasto pokrywa 20 procent kosztów.
- To projekt, który znacznie poprawi współpracę między Urzędem Miejskim a mieszkańcami – zapewnia Radosław Witkowski, prezydent Radomia. - Przyniesie radomianom wiele korzyści. To również element tworzenia strategii „smart city”.
Konsorcjum firm Sputnik Software z Poznania i S&T Services Polska z Warszawy ma wykonać zadanie do lutego 2018 roku.
- Musimy dokonać szeregu kompleksowych integracji z systemami, które funkcjonują w urzędzie – wyjaśnia Tomasz Maćkowiak z firmy Sputnik Software.
Wykonawca projektu utworzy wirtualne biuro obsługi klienta. Mieszkańcy będą mogli sprawdzić stan zobowiązań wobec gminy,opłacić podatki, czy zapłacić za wywóz śmieci. System e-usług umożliwi też składanie różnych wniosków, czy deklaracji.
- Każdy z mieszkańców będzie miał swoje miejsce, gdzie się będzie logował – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. - Klienci otrzymają specjalne numery, na przykład zgodne z peselem danej osoby.
E-usługi pozwolą też zapisywanie się przez internet na zajęcia w miejskich domach kultury.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 12,5 miliona złotych na wymianę pieców

  Od 30 marca będzie można skorzystać na Mazowszu z unijnych funduszy na wymianę pieców węglowych. Radomski magistrat zapewnia, że przystąpi do tego konkursu. Do podziału jest blisko 12,5 miliona złotych.

 • Parki dla aktywnych

  Urząd Miejski chce wybudować w Radomiu trzy tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Wnioski o dofinansowanie inwestycji trafiły już do ministerstwa. Wspomniane strefy mają powstać na Południu, Michałowie i Glinicach.

 • Burzliwa sesja. Radni nie poparli propozycji prezydenta

  Radni opozycji znów pokazali prezydentowi Radomia, że nic nie może bez nich zrobić. Tym razem opozycja odrzuciła wszystkie projekty uchwał, które Radosław Witkowski przygotował na sesję. Dotyczyły one zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta i zmian w budżecie na ten rok.

 • Zostaw 1% w Radomiu

  Ruszyła kampania „Zaprocentuj dla Radomia”. Jej celem jest zachęcanie radomian do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz radomskich organizacji pożytku publicznego. Takich organizacji w mieście jest 51.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej