Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Skrzyżowanie „blacharzy” zostanie przebudowane

piątek, 09 czerwiec 2017 17:04 Autor 

W tym roku – jak zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak – zostanie przebudowane jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście: ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów.

 

 

Przebudowa „skrzyżowania blacharzy” jak potocznie nazywane jest przez kierowców skrzyżowanie ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów jest koniecznością. Nie ma miesiąca żeby nie dochodziło na nim do stłuczek i kolizji. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, który odpowiada za przebudowę skrzyżowania, przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję. - Jesteśmy już na końcowym etapie przygotowania dokumentacji projektowej. Mamy wszelkie uzgodnienia z konserwatorem. Mamy już prawo do dysponowania wszystkimi terenami, które są nam niezbędne do realizacji tej inwestycji – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Ale oprócz przebudowy samego skrzyżowania, modernizacji ulegną także przejścia dla pieszych. - Chodzi między innymi o przejście dla pieszych znajdujące się na wysokości Potoku Północnego. Tam od jakiegoś czasu funkcjonuje sygnalizacja ostrzegawcza. Zdecydowaliśmy, ze na tym przejściu pojawi się wzbudzana sygnalizacja świetlna, która zostanie zsynchronizowana z głównym skrzyżowaniem żeby uniknąć tworzenia się korków – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Wzbudzana sygnalizacja świetlna pojawi się także na przejściu dla pieszych na ulicy Wernera. Cała inwestycja – jak zapewnia wiceprezydent Konrad Frysztak – zostanie zrealizowana w tym roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • 93 mln. zł na przebudowę Wojska Polskiego

  93 ml złotych dostanie Radom z budżetu państwa na przebudowę Alei Wojska Polskiego. To 80% wszystkich kosztów. To jednocześnie koniec sporu między władzami miasta, a radomskimi politykami PiS to, kto i w jakiej wysokości powinien finansować ten remont.

 • Ulica Narutowicza nie zostanie zwężona

  Prezydent Radosław Witkowski przychylił się do wniosku radnych, żeby Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wycofał się z przebudowy tej ulicy.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej