Dzisiaj jest: 27 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

WOT w Radomiu niepewne. Problem z lokalizacją

sobota, 24 czerwiec 2017 15:01 Autor 

Nie ma pewności czy w Radomiu powstanie 1 z 17 brygad Wojsk Obrony Terytorialnej. Wciąż nie ma porozumienia odnośnie lokalizacji dowództwa radomskiej brygady.

 

Akcję „Jestem uprzejmym kierowcą” podsumowano w komendzie miejskiej policji w Radomiu. Tym najbardziej uprzejmym na drodze wręczone zostały dyplomy i nagrody. Pytanie: co to znaczy być uprzejmym kierowcą? - Uprzejmy kierowca obserwując to, co dzieje się na ulicy zwolni chociażby po to, żeby ktoś mógł z podporządkowanej ulicy włączyć się do ruchu. Dzięki temu powoduje zmniejszenie korków na terenie miasta – mówi Jarosław Kowalik z Radomskiego Samorządu Obywatelskiego, współorganizator akcji.

Bo, jak przekonują organizatorzy, uprzejmość na drodze poprawia także płynność ruchu. Uprzejmi kierowcy wpuszczają „na suwak”, nie blokują lewoskrętu, pomagają innym włączyć się do ruchu. Czyli - ułatwiają innym życie. Co nie jest takie częste, o czym przekonuje Dariusz Kulik, jeden z nagrodzonych kierowców. - U nas jeszcze dużo brakuje ludziom, żeby płynniej jeździć. Jak czasami wyjeżdżam z firmy, to przejechanie na drugą stronę ulicy graniczy z cudem – mówi Dariusz Kulik.

Zatem warto myśleć o innych. Zresztą pośpiech po pierwsze jest złym doradcą, zwłaszcza na drodze, po drugie ten pośpiech wcale nie pomaga. - Naprawdę warto zwolnić. Bo zauważmy jedną rzecz: nawet jeśli w jednym miejscu przyspieszymy, to w innym i tak się zatrzymamy. Są światła, są przejścia dla pieszych, są sytuacje, które zmuszają nas do zatrzymania. Więc i tak stoimy. Pomóżmy sobie pomagając innym – mówi asp. Norbert Cibor z wydziału ruchu drogowego radomskiej policji.

W tej edycji główne nagrody odebrali Ewelina Kucharska oraz Jarosław Orczykowski.

Akcja „Jestem uprzejmym kierowcą” promuje bezpieczną jazdę i kulturalne zachowania na drodze. Prowadzona jest od ubiegłego roku. Co jakiś czas specjalne patrole nagradzają na drogach tych, którzy byli uprzejmi wobec innych. Jej organizatorami są Radomski Samorząd Obywatelski, Komenda Miejska Policji oraz portal radom.moto.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Żołnierze WOT złożą przysięgę w Radomiu

  W niedzielę 27 maja o godzinie 12.00 na Palcu Corazziego 127 żołnierzy grójeckiego batalionu 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej złoży przysięgę wojskową. Po uroczystościach w parku im. Tadeusza Kościuszki odbędzie festyn rodzinny pod hasłem „Zawsze gotowi, zawsze blisko”.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

 • Godny patron dla radomskiej 6 Mazowieckiej Brygady WOT.

  6 Mazowiecka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, której dowództwo będzie się mieściło na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego na Sadkowie w Radomiu, nosić będzie imię rotmistrza Witolda Pileckiego.

 • Wojciech Skurkiewicz sekretarzem stanu w MON

  Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS i szef radomskich struktur tej partii, został sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Będzie odpowiadał między innymi za politykę historyczną i kontakty z parlamentem.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej