Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

MZDiK ogłosił przetarg na obsługę 5 linii w Radomiu

środa, 16 sierpień 2017 15:11 Autor 

Chodzi o linie numer 1, 2, 5, 6 i 26. Podstawowym wymogiem w przetargu jest zakup 26 nowych autobusów. Firma, która wygra przetarg, zacznie wozić mieszkańców Radomia od sierpnia przyszłego roku.

 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji musiał ogłosić przetarg, bo firmie Michalczewski kończy się w lipcu 2018 roku dziesięcioletnia umowa na obsługę linii numer 1, 2, 5, 6 i 26. - Żeby nie było sytuacji, że na tych liniach nie pojawi się z początkiem sierpnia przyszłego roku nowy operator, musieliśmy ogłosić przetarg – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Z nowym operatorem MZDiK podpisze umowę na 10 lat. - Nowy operator będzie wykonywał 1 milion 670 tysięcy wozokilometrów rocznie. Jednocześnie będzie zobowiązany do zakupu 26 fabrycznie nowych dwunastometrowych autobusów. Będą one wyposażone w monitoring, systemy Karty Miejskiej i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, ciepły guzik i ładowarki USB do telefonów – dodaje Dawid Puton.

Autobusy będą wyposażone także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. MZDiK, na oferty od zainteresowanych firm, czeka do 22 września. Nowe autobusy na liniach 1, 2, 5, 6 i 26 pojawią się w sierpniu przyszłego roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej