Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Rozpoczął się remont radomskiego ratusza

piątek, 18 sierpień 2017 15:42 Autor 

Prace, które realizuje firma Betonox Construction z Sopotu, kosztować będą 10,5 miliona złotych. Remont budynku dawnego ratusza ma potrwać do grudnia przyszłego roku.

 

Umowa na remont budynku ratusza została podpisana z firmą Betonox Construction w połowie lipca. Wykonawca inwestycji rozpoczął już pierwszy etap prac. - Wstępny etap obejmuje rozbiórkę posadzek, ściany do wyburzenia, usunięcie zagrzybionych tynków – mówi Paweł Siewierski, kierownik budowy.

Betonox za swoje prace otrzyma 10,5 miliona złotych. Dla firmy z Sopotu to już druga tak duża inwestycja na radomskim rynku. Od maja Betonox prowadzi remont zespołu kamienic Deskurów. - Etap rozbiórkowy i demontażowy jest etapem przygotowawczym do wykonania izolacji na całości budynku. Wykonujemy także odkrywki w celu sprawdzenia rzeczywistego stanu fundamentów ratusza – wyjaśnia Paweł Siewierski.

Remont obejmie odgrzybianie i wzmocnienie ścian, wymianę okien, drzwi, wymianę pokrycia dachowego oraz wykonanie podjazdów i montaż windy dla niepełnosprawnych. Projekt przewiduje także odtworzenie detali architektonicznych: herbu miasta, godła i elementów dekoracji fasad. Po rewitalizacji budynek ratusza ma pełnić przede wszystkim funkcję administracyjną.

Remont potrwa do grudnia przyszłego roku. W budynku swoje miejsce znajdzie Biuro Rady Miejskiej, Wydział Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej oraz filia Biura Obsługi Mieszkańca. Do ratusza przeniesie się także Związek Harcerstwa Polskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej