Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
sobota, 21 kwiecień 2018 16:13

Marcin Dąbrowski kandydatem SLD

Marcin Dąbrowski, przewodniczący radomskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej, został kandydatem tej partii na prezydenta Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. SLD do wyborów wystartuje z hasłem „Sojusz dla Radomia-tylko konkrety”.

Komentarz

sobota, 21 kwiecień 2018 16:12

Orliki polecą z Harvardami

Zespół Akrobacyjny „Orlik” z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu powiększy się w tym roku o dwa samoloty Harvard z lat 40-tych ubiegłego wieku. Zespół przygotowuje specjalny program z udziałem Harvardów. Premiera szykowana jest na międzynarodowe pokazy lotnicze, które odbędą się 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

Komentarz

sobota, 21 kwiecień 2018 16:09

Beit Radom na fotografiach

W Radomiu trwają X Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”. W piątek odbyła się promocja albumu „Beit Radom” czyli Dom Radom. W albumie zamieszczono między innymi archiwalne zdjęcia dokumentujące życie społeczności żydowskiej w Radomiu.

Komentarz

Zespół Akrobacyjny „Orlik” z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, otrzymał medal Bene Merenti Civitas Radomiensis. Medal liderowi zespołu majorowi Dariuszowi Stachurskiemu wręczył prezydent Radomia Radosław Witkowski. Tak honorowe i prestiżowe wyróżnienie ma związek z jubileuszem 20-lecia działalności radomskich „Orlików”.

Komentarz

piątek, 20 kwiecień 2018 16:25

PSZOK 2 – czyja zasługa ?

Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 2 miliony złotych na budowę w Radomiu drugiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Lobbingiem na rzecz tej inwestycji pochwalili się radomscy parlamentarzyści PiS. Ale wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówi, że nie lubi jak ktoś chwali się czymś czego nie zrobił.

Komentarz

piątek, 20 kwiecień 2018 15:55

Kolorowe ekrany

Kilka ekranów dźwiękochłonnych przy obwodnicy południowej Radomia, zyskało nową jakość. Zostały pokryte – za zgodą MZDiK - przepięknym muralem.

Komentarz

czwartek, 19 kwiecień 2018 16:07

Prokurator żąda 7 lat więzienia

Siedmiu lat więzienia zażądał w czwartek prokurator dla 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Biegli ustalili, że Mateusz D. jechał swoim autem z prędkością ponad 160 kilometrów na godzinę.

Komentarz

czwartek, 19 kwiecień 2018 16:05

Radomskie MPK kupiło nowe autobusy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zakupiło 6 nowych 18-metrowych autobusów. Koszt to ponad 8,5 miliona złotych. Są to pierwsze od ośmiu lat nowe autobusy, zakupione przez radomskie MPK.

Komentarz

Od środy Wodociągi Miejskie prowadzą na ulicy Struga prace drogowe. W związku z tymi pracami występują utrudnienia w ruchu. Opóźnienia mają także autobusy komunikacji miejskiej.

Komentarz

Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta jest kandydatem Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na prezydenta Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. W skład ORS-u wchodzi także Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która reprezentuje ten ruch na terenie Radomia.

Komentarz

dami24 poleca

Słonecznie

4°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 85%

Wiatr: 6.44 km/h

  • dziś

    Przewaga chmur 21°C 5°C

  • jutro

    Miejscowe opady 19°C 8°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej