Dzisiaj jest: 27 Marca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

Pasja smaków w radomskim „gastronomiku”

sobota, 02 grudzień 2017 14:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Osiem drużyn wzięło udział w IV Konkursie „Pasja smaków”, który odbył się w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu. Tematem przewodnim rywalizacji były galantyny i rolady z kurczaka.

Jak mówi wicedyrektor radomskiego „gastronomika” Bożena Puton, temat konkursu „galantyny i rolady z kurczaka” idealnie wpisuje się w okres adwentu. Dla drużyn startujących w konkursie nie było to łatwe zadanie. - To są dopiero uczniowie. Czas na wykonanie zadania to dwie godziny. Trzeba zadbać, żeby obróbka termiczna przebiegła prawidłowo. To będzie rzutowało na efekt końcowy – mówi Bożena Puton.

Surowym jurorem był znany z programu MasterChef, Michał Fabiszewski. - Mamy do wykorzystania kurczaka. Pracujemy na całym kurczaku. Trzeba było najpierw wytrybować tego kurczaka, a nie go podzielić. To była pierwsza trudność dla uczestników konkursu – mówi juror.

Poziom rywalizacji – zdaniem Michała Fabiszewskiego – był wyższy niż w poprzedniej edycji konkursu „Pasja smaków”. - Poziom jest bardziej zróżnicowany między stanowiskami. Są tacy, którzy radzą sobie bardzo dobrze i tacy, którzy radzą sobie gorzej. Ale jestem pod dużym wrażeniem kreatywności młodych ludzi – dodaje Michał Fabiszewski.

W IV Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym „Pasja smaków” wzięło udział osiem drużyn z Radomia, Warszawy, Garwolina, Pionek, Przysuchy i Szydłowca.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej