Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław
TV Dami

TV Dami

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czwartek, 26 marzec 2015 16:11

Będą tańsze bilety autobusowe

260315 bilety

Prezydent Radomia zapowiada obniżkę cen biletów miesięcznych oraz zmniejszenie opłat za przejazd na krótkim odcinku. Za przejechanie jednego – dwóch przystanków zapłacimy 2 złote. 

Więcej na ten temat w dzisiejszym Teledzienniku.

260315 wrobel

Obwodnica Południowa powinna nosić imię Żołnierzy Wyklętych – uważa posłanka Marzena Wróbel. Wtórują jej członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Zdaniem posłanki Marzeny Wróbel nadanie obwodnicy południowej imienia Żołnierzy Wyklętych to szansa na to, żeby tych żołnierzy przypominać. 

260315 szydlowiec

Instrumenty pozostaną te same, ale cała reszta zmieni się niemal nie do poznania. Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu pokaże swoją ekspozycję w nowy sposób.Zmiany będą możliwe dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Muzeum otrzyma prawie 900 tysięcy złotych, w tym 750 tysięcy to pieniądze unijne. Strony podpisały już odpowiednie dokumenty.

Więcej na ten temat w Teledzienniku.

260315 kopacz

„Dopóki w kraju będzie rządzić Platforma Obywatelska, to Lasy Państwowe nie zostaną sprywatyzowane” – taką deklarację złożyła premier Ewa Kopacz, która była gościem honorowym uroczystej gali z okazji 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Gala, która odbyła się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej była okazją do przybliżenia historii i tradycji oraz dokonań najstarszej regionalnej dyrekcji w Polsce.  

Szczegóły dziś w Teledzienniku.

Komentarz

260315 bhp

Co to jest wypadek przy pracy i jaki ciężar może dorywczo przenosić pełnoletni mężczyzna? To tylko kilka pytań z testu, z którym musieli zmierzyć się finaliści wojewódzkiego konkursu „Bezpieczeństwo i higiena pracy”. Finał odbył się w Radomiu. A dokładnie w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu. 

czwartek, 26 marzec 2015 12:44

Gala operowa w Radomiu

260315 operetka

Arie z oper Mozarta, Pucciniego, Bizeta czy Rossiniego będzie można usłyszeć podczas gali operowej, która już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Radomiu.W czwartek odbyły się pierwsze próby Radomskiej Orkiestry Kameralnej do niedzielnej gali operowej. Choć tym razem skład został powiększony do orkiestry symfonicznej. Muzykom towarzyszyć będą soliści operowi.

środa, 25 marzec 2015 21:44

Prognoza pogody 26.03.2015

pogoda

Prognoza pogody dla Radomia na dzień 26.03.15. Czwartek wsch.sł. 5.26. zach.sł. 17.59. Dzień będzie trwał 12 godzin i 33 minuty. Pogodę w Radomiu będzie kształtowała płytka zatoka niżowa z mało aktywnym, pofalowanym, ciepłym frontem atmosferycznym. Z południa i południowego-zachodu będzie napływała ciepła i wilgotna masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane do dużego, po południu możliwe przelotne opady deszczu. Widzialność dobra do bardzo dobrej. Wiatr z południa i południowego-zachodu, słaby do umiarkowanego. Temp. maks. do 15 st.C. Powolny spadek ciśnienia. Pod koniec dnia ciśnienie w Radomiu osiągnie wartość: 739 mmHg = 986 hPa. Warunki biometeorologiczne obojętne z tendencją w ciągu dnia do pogorszenia.

Modernizacja stacji kolejowej Radom przebiega zgodnie z planem – informują przedstawiciele wykonawcy oraz inwestora czyli PKP Polskich Linii Kolejowych. Prace trwają 24 godziny na dobę, zrealizowano już 25% inwestycji i wydano 25 milionów złotych ze stu jakie modernizacja stacji Radom będzie kosztować.

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej