Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magistrat po raz kolejny poszukuje firm, które będą odbierać odpady od radomian.

poniedziałek, 06 kwiecień 2015 13:06

Teledziennik 06.04.2015

niedziela, 05 kwiecień 2015 17:49

Derby pełne walki i emocji

Broń zremisowała z Radomiakiem 1:1. W derbowym meczu były emocje, walka i doping kibiców. Poziom meczu zszedł na dalszy plan, bo derby często są właśnie takie.

W pierwszej połowie „zieloni” byli częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. - Mój zespół źle „wszedł” w mecz – ocenił Jacek Magnuszewski, trener Radomiaka. Groźniejsza była Broń. Gospodarze grali skuteczniej, w ataku Piotr Nowosielski i Mariusz Marczak czyhali na błąd rywala. - Mieliśmy taką taktykę. Wciągnąć ich, skontrować, strzelić bramkę – zdradził Tomasz Dziubiński, trener Broni. Prowadzenie dla Broni zdobył w 19 minucie Paweł Ankurowski, który wykazał najwięcej sprytu w zamieszaniu pod bramką gości. - Mieliśmy lekką przewagę. Niestety, moim piłkarzom przydarzyła się drzemka – powiedział Jacek Magnuszewski. Strata gola podziałała mobilizująco na zespół Radomiaka. Do końca pierwszej połowy gra była raczej wyrównana. Brakowało sytuacji strzeleckich, ale mimo to kibice nie mogli narzekać na nudę. Zmiana stron była dla Radomiaka sygnałem do szturmu. Broń jednak dobrze spisywała się w defensywie. - Powiedziałem chłopakom w przerwie: poczekać i strzelić drugiego gola. Nie udało się, ale i przynajmniej mieliśmy okazję do tego – stwierdził Tomasz Dziubiński. Z każdą minutą rosła przewaga Radomiaka. Fani „zielonych” długo jednak nie mogli doczekać się gola. - Atakowaliśmy, próbowaliśmy zdobyć gola. To my byliśmy stroną, która chciała grać – komentował Jacek Magnuszewski. Dopiero w 74 minucie Przemysław Śliwiński wbił wyrównującego gola. Potem emocje trwały nadal, ale tak samo, jak wcześniej celnych strzałów było, jak na lekarstwo. Mecz zakończył się remisem 1:1. - Tak na przyszłość: życzę Radomiakowi awansu – dodał Tomasz Dziubiński. Pecha miał Brazylijczyk Leandro, który podobnie, jak w środę, doznał groźnego urazu. Pomocnika „zielonych” karetka pogotowia zabrała ma badania do szpitala.