Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
TV Dami

TV Dami

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czwartek, 26 marzec 2015 17:30

Teledziennik 26.03.2015

czwartek, 26 marzec 2015 16:28

Muzeum Miasta w Radomiu?

260315 kamienica

Jest pomysł na zagospodarowanie kamienicy Deskurów. Na razie tylko pomysł, ale nieoficjalnie mówi się, że bardzo realny. Miasto będzie starało się pozyskać z unijnych funduszy do 5 milionó Euro na ten obiekt. W wyremontowanym obiekcie miałoby się mieścić Muzeum Miasta, ale uwaga – nie, jak pojawia się w niektórych publikacjach – muzeum historii miasta Radomia, a Muzeum Miasta w Radomiu. To znacznie szerszy projekt. Placówka prowadzona byłaby wspólnie przez miasto i przez samorząd Mazowsza.

Więcej na ten temat w Teledzienniku.

czwartek, 26 marzec 2015 16:11

Będą tańsze bilety autobusowe

260315 bilety

Prezydent Radomia zapowiada obniżkę cen biletów miesięcznych oraz zmniejszenie opłat za przejazd na krótkim odcinku. Za przejechanie jednego – dwóch przystanków zapłacimy 2 złote. 

Więcej na ten temat w dzisiejszym Teledzienniku.

260315 wrobel

Obwodnica Południowa powinna nosić imię Żołnierzy Wyklętych – uważa posłanka Marzena Wróbel. Wtórują jej członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Zdaniem posłanki Marzeny Wróbel nadanie obwodnicy południowej imienia Żołnierzy Wyklętych to szansa na to, żeby tych żołnierzy przypominać. 

260315 szydlowiec

Instrumenty pozostaną te same, ale cała reszta zmieni się niemal nie do poznania. Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu pokaże swoją ekspozycję w nowy sposób.Zmiany będą możliwe dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Muzeum otrzyma prawie 900 tysięcy złotych, w tym 750 tysięcy to pieniądze unijne. Strony podpisały już odpowiednie dokumenty.

Więcej na ten temat w Teledzienniku.

260315 kopacz

„Dopóki w kraju będzie rządzić Platforma Obywatelska, to Lasy Państwowe nie zostaną sprywatyzowane” – taką deklarację złożyła premier Ewa Kopacz, która była gościem honorowym uroczystej gali z okazji 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Gala, która odbyła się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej była okazją do przybliżenia historii i tradycji oraz dokonań najstarszej regionalnej dyrekcji w Polsce.  

Szczegóły dziś w Teledzienniku.

Komentarz

260315 bhp

Co to jest wypadek przy pracy i jaki ciężar może dorywczo przenosić pełnoletni mężczyzna? To tylko kilka pytań z testu, z którym musieli zmierzyć się finaliści wojewódzkiego konkursu „Bezpieczeństwo i higiena pracy”. Finał odbył się w Radomiu. A dokładnie w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu. 

czwartek, 26 marzec 2015 12:44

Gala operowa w Radomiu

260315 operetka

Arie z oper Mozarta, Pucciniego, Bizeta czy Rossiniego będzie można usłyszeć podczas gali operowej, która już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Radomiu.W czwartek odbyły się pierwsze próby Radomskiej Orkiestry Kameralnej do niedzielnej gali operowej. Choć tym razem skład został powiększony do orkiestry symfonicznej. Muzykom towarzyszyć będą soliści operowi.

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej