Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł
Robert Utkowski

Robert Utkowski

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marek Krajewski, pisarz, autor kryminałów był kolejnym gościem biblioteki publicznej. Spotkanie odbyło się w ramach 40. Radomskiej Wiosny Literackiej.

Komentarz

środa, 26 kwiecień 2017 15:28

Wspomnienie od doktorze Schillingu

Postaci doktora Eugeniusza Schillinga, zasłużonego radomianina, lekarza, społecznika i patrioty poświęcone będzie spotkanie, jakie odbędzie się w piątek, 28 kwietnia, w radomskiej bibliotece.

Komentarz

wtorek, 25 kwiecień 2017 15:55

Radomska firma wydrukowała samochód

Pierwszy wydrukowany w technologii 3D prototyp samochodu elektrycznego w skali 1:1 pochodzi z Radomia!

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 15:59

Kolejne inwestycje na Mieście Kazimierzowskim

Radni zgodzili się na przekazanie aportem spółce Rewitalizacja miejskich udziałów w nieruchomości przy ulicy Wałowej i Bóżnicznej. Spółka złożyła także wniosek unijny na remont kolejnej kamienicy w Rynku.

Komentarz

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 15:49

Były, są i będą. Konferencja w SOSW

„Były, są i będą – Osoby z niepełnosprawnością intelektualną w systemie edukacji”. Konferencja pod takim tytułem odbędzie się we wtorek w Radomiu. Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka.

Komentarz

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 15:47

Książeczka dla najmłodszych. Ciekawostki o Radomiu

Książkę „Przygoda z Radomiem. Zbiór ciekawostek” promowała w bibliotece na Ustroniu jej autorka, Marta Trojanowska. Przy okazji odbył się quiz wiedzy o Radomiu. Odpowiedzi były zaskakujące.

Komentarz

sobota, 22 kwiecień 2017 17:10

Radni o sytuacji w szpitalu na Józefowie

Planom dotyczącym zmniejszenia liczby łóżek w szpitalu na Józefowie poświęcona była nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Najważniejsze pytanie: jak redukcja łóżek wpłynie na sytuację pacjentów w regionie. Odpowiedź jest przynajmniej niepokojąca.

Komentarz

sobota, 22 kwiecień 2017 16:16

Herbata to nie tylko napój. To ceremonia

Zielonooka księżniczka. To najlepsza herbata na taką pogodę jak ta, jaką mamy za oknami. Zapewnia witalność, daje radość. Dziś w Radomiu gościli przedstawiciele ambasady Chin. Tematem spotkania była herbata.

Komentarz

piątek, 21 kwiecień 2017 16:11

Kolejka chętnych na wymianę pieców

Duże zainteresowanie miejskimi dotacjami na wymianę pieców węglowych. Kolejka chętnych ustawiała się już od czwartku. Ze względu na zainteresowanie miasto nie wyklucza, że jeszcze w tym roku znajdzie dodatkowe pieniądze na ten program.

Komentarz

piątek, 21 kwiecień 2017 16:09

Browar jeszcze nie sprzedany

Wracamy do tematu sprzedaży budynków dawnego browaru Saskich. Jak się okazuje procedury jeszcze trwają, ale magistrat ma nadzieję, że tym razem budynki uda się sprzedać. Na przetarg ogłoszony przez miasto – jak już informowaliśmy w czwartek – wpłynęły dwie oferty. O szczegółach mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia

Komentarz

TV Dami ON-LINE


Transmisja obrad Rady Miejskiej


Niewielkie zachmurzenie

5°C

Radom

Niewielkie zachmurzenie

Wilgotność: 95%

Wiatr: 11.27 km/h

  • dziś

    Rain 8°C 3°C

  • jutro

    Niewielkie zachmurzenie 12°C 3°C