Dzisiaj jest: 21 Lutego 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Robert Utkowski

Robert Utkowski

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wtorek, 20 luty 2018 16:55

Odblaski ratują życie

Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

Komentarz

M.in. o tym, jak przełożyć suche zapisy ustawowe na rzeczywistą pomoc dla ofiar przemocy domowej – o tym przedstawiciele Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz MOPS-u rozmawiali ze strażnikami miejskimi.

Komentarz

Na podstawie zdjęć satelitarnych w miejscowości Trzebień nieopodal Magnuszewa naukowcy odkryli ślady zapomnianego, średniowiecznego grodziska. Są plany, żeby odtworzyć gród.

Komentarz

8,5 miliona zł będzie kosztowała budowa nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Dziś wmurowany został akt erekcyjny.

Komentarz

czwartek, 15 luty 2018 17:40

5 milionów na ratowanie zabytków

Do końca lutego można składać wnioski o dotacje z samorządu Mazowsza na ratowanie zabytków. Maksymalna kwota dotacji to 200 tysięcy złotych. Łącznie Mazowsze przeznacza na ten cel 5 milionów złotych.

Komentarz

czwartek, 15 luty 2018 17:30

Coraz mniej czasu na rozliczenie z ZUS

Do końca lutego osoby które pobierają wcześniejszą emeryturę oraz renciści i w ubiegłym roku dodatkowo dorabiały, maja czas na poinformowanie ZUS-u o dodatkowych przychodach. Nie dotyczy to „pełnoprawnych” emerytów.

Komentarz

Miejsca, które warto pokazać przyjezdnym, zabytki, znane w całej Polsce radomskie produkty, ludzie, najciekawsze wydarzenia. Radom ma się czym pochwalić. Trwa akcja Radomskiej Grupy Mediowej „Radom górą”.

Komentarz

poniedziałek, 12 luty 2018 16:27

11 milionów na drogi

Kolejne pieniądze z samorządu województwa mazowieckiego na powiatowe drogi. 11 milionów trafi w okolice Mszczonowa.

Komentarz

16 milionów złotych trafi do powiatów z subregionu radomskiego na przebudowy i remonty dróg. Pieniądze pochodzą z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych.

Komentarz

Pochmurno

-4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 81%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Pochmurno -1°C -5°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego