Dzisiaj jest: 20 Lutego 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Radomiu i powiecie radomskim stwierdzono 9 przypadków zachorowania na odrę. Cztery osoby – w tym dwoje dzieci - przebywają na oddziale zakaźnym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Komentarz

W Radomiu zawiązał się Społeczny Komitet Ratowania Parku Kulturowego Stary Radom. Społecznicy protestują przeciwko planowanej budowie przy Starym Ogrodzie, Radomskiego Centrum Kultury. Domagają się, aby miasto zmieniło lokalizację inwestycji.

Komentarz

Wkrótce rozpocznie się remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych im. Hubala w Radomiu Przetarg na wykonanie prac wygrała firma WBM Inwestycje Bartosz Wencel. Koszt prac to 380 tysięcy złotych.

Komentarz

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że od środy 20 lutego, lodowisko przy ulicy Narutowicza zostanie zamknięte. Wszystkiemu winna pogoda.

Komentarz

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w poniedziałek około południa na ulicy Szarych Szeregów. W tył autobusu komunikacji miejskiej uderzył TIR. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Komentarz

poniedziałek, 18 luty 2019 17:43

Ponownie tylko jedna oferta. Ponownie za droga

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wciąż nie może rozpocząć budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu, które budowane jest przy ulicy Struga. Dwa przetargi zostały unieważnione. Na trzeci wpłynęła oferta o ponad milion złotych droższa od zakładanych przez MZDiK kosztów.

Komentarz

poniedziałek, 18 luty 2019 17:41

Szydłowiec otrzyma unijne dofinansowanie

Ponad 3,5 miliona złotych unijnego dofinansowania otrzyma Szydłowiec między na kontynuację rewitalizacji obszaru wokół zalewu i rzeką Korzeniówką. Modernizację przejdzie także miejscowe kino.

Komentarz

piątek, 15 luty 2019 17:15

CBŚP rozbiło gang dilerów narkotyków

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji w Radomiu rozbili działający między innymi w Radomiu gang dilerów narkotyków. Zatrzymano 14 osób i zabezpieczono ponad 60 kilogramów narkotyków, broń, amunicję i materiały wybuchowe.

Komentarz

piątek, 15 luty 2019 17:14

W Radomiu trwa liczenie osób bezdomnych

W Radomiu liczenie odbywa się od kilku dni. Zajmują się nim między innymi Straż Miejska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, streetworkerzy Caritas i pracownicy schroniska dla bezdomnych. W 2017 roku kiedy odbyło się poprzednie liczenie, w Radomiu doliczono się 262 bezdomnych osób.

Komentarz

Przetarg został ogłoszony w ramach tak zwanego projektu multimodalnego i tworzonej w Radomiu strefy wygodnego ruchu.

Komentarz

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej