Dzisiaj jest: 20 Lipca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kto odpowiada za podwyżkę cen wody i odprowadzania ścieków w Radomiu ? Prezydent miasta, Wodociągi Miejskie czy może nowy regulator cen w kraju Wody Polskie ? Zamieszanie jest tak duże, że głos w sprawie postanowili zabrać przedstawiciele Wód Polskich i prezes radomskich Wodociągów Leszek Trzeciak.

Komentarz

Uwaga kierowcy !. Od środy obowiązuje na ulicy Prażmowskiego zmiana organizacji ruchu. Ma to związek z budową śródmiejskiego odcinka trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przygotował objazdy.

Komentarz

środa, 18 lipiec 2018 15:29

Trwa przebudowa Placu Jagiellońskiego

Jeszcze w sierpniu na radomskie ulice wyjedzie biało-czerwony autobus. Autobus będzie jeżdżącą 18-metrową flagą narodową. Między innymi w ten sposób Radom uczci 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Komentarz

środa, 18 lipiec 2018 15:24

Biało-czerwony autobus na 100-lecie

Jeszcze w sierpniu na radomskie ulice wyjedzie biało-czerwony autobus. Autobus będzie jeżdżącą 18-metrową flagą narodową. Między innymi w ten sposób Radom uczci 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Komentarz

Wracamy – zgodnie z zapowiedzią - do sprawy skargi prezydenta Radomia skierowanej do Regionalnej Izby Obrachunkowej na Radę Miejską w Radomiu. Skarga dotyczy niezatwierdzenia sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu oraz nieudzielenie absolutorium za 2017 rok. Jakub Kowalski, radny PiS komentując decyzję prezydenta, mówi: Prezydent skarży się na demokrację.

Komentarz

Coraz bliżej uruchomienia Centrum Aktywności Seniorów. Trwa w tym celu przebudowa pomieszczeń przy ulicy Traugutta 31/33. Prace, które będą kosztować ponad pół miliona złotych, mają się zakończyć do połowy sierpnia.

Komentarz

Podpułkownik Łukasz Baranowski został dowódcą 62 Radomskiego Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. Batalion jest fazie formowania. Swoją siedzibę będzie miał na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Komentarz

poniedziałek, 16 lipiec 2018 17:49

Prezydent złożył skargę do RIO na Radę Miejską

Prezydent Radosław Witkowski skierował do Regionalnej Izby Obrachunkowej skargę na Radę Miejską, która – według prezydenta Radomia - naruszyła przepisy ustaw o samorządzie gminnym, o finansach publicznych i rachunkowości.

Komentarz

Radni Prawa i Sprawiedliwości oczekują od prezydenta Radomia zawieszenia w obowiązkach lub zwolnienia z pracy Krzysztofa Z., prezesa spółki Radpec. Stanowisko radnych przyjęte na czwartkowej sesji nadzwyczajnej ma związek z zrzutami postawionymi Krzysztofowi Z. przez prokuraturę a dotyczącymi jego pracy w spółce Enea S.A.

Komentarz

piątek, 06 lipiec 2018 17:13

Ruszyła budowa trasy N-S

Rozpoczęła się budowa I odcinka trasy N-S. A rozpoczęła się od wyburzenia dwóch kamienic przy ulicach Słowackiego i Czachowskiego. Prace wykonuje konsorcjum Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice. Koszt inwestycji to 34,5 miliona złotych.

Komentarz

Pochmurno

19°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 22.53 km/h

  • dziś

    Miejscowe opady 26°C 18°C

  • jutro

    Częściowe zachmurzenie 24°C 16°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej