Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół Akrobacyjny „Orlik” z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, otrzymał medal Bene Merenti Civitas Radomiensis. Medal liderowi zespołu majorowi Dariuszowi Stachurskiemu wręczył prezydent Radomia Radosław Witkowski. Tak honorowe i prestiżowe wyróżnienie ma związek z jubileuszem 20-lecia działalności radomskich „Orlików”.

Komentarz

piątek, 20 kwiecień 2018 16:25

PSZOK 2 – czyja zasługa ?

Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 2 miliony złotych na budowę w Radomiu drugiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Lobbingiem na rzecz tej inwestycji pochwalili się radomscy parlamentarzyści PiS. Ale wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówi, że nie lubi jak ktoś chwali się czymś czego nie zrobił.

Komentarz

piątek, 20 kwiecień 2018 15:55

Kolorowe ekrany

Kilka ekranów dźwiękochłonnych przy obwodnicy południowej Radomia, zyskało nową jakość. Zostały pokryte – za zgodą MZDiK - przepięknym muralem.

Komentarz

czwartek, 19 kwiecień 2018 16:07

Prokurator żąda 7 lat więzienia

Siedmiu lat więzienia zażądał w czwartek prokurator dla 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Biegli ustalili, że Mateusz D. jechał swoim autem z prędkością ponad 160 kilometrów na godzinę.

Komentarz

czwartek, 19 kwiecień 2018 16:05

Radomskie MPK kupiło nowe autobusy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zakupiło 6 nowych 18-metrowych autobusów. Koszt to ponad 8,5 miliona złotych. Są to pierwsze od ośmiu lat nowe autobusy, zakupione przez radomskie MPK.

Komentarz

Od środy Wodociągi Miejskie prowadzą na ulicy Struga prace drogowe. W związku z tymi pracami występują utrudnienia w ruchu. Opóźnienia mają także autobusy komunikacji miejskiej.

Komentarz

Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta jest kandydatem Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na prezydenta Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. W skład ORS-u wchodzi także Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która reprezentuje ten ruch na terenie Radomia.

Komentarz

środa, 18 kwiecień 2018 17:28

Rozpoczął się remont Placu Jagiellońskiego

Prace prowadzi firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

Komentarz

wtorek, 17 kwiecień 2018 17:07

Groźny wypadek na E7

3 osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek rani na drodze E7. Trasa była zablokowana przez kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy.

Komentarz

wtorek, 17 kwiecień 2018 17:04

Budowa trasy N-S z dodatkowym finansowaniem

Ponad 11 milionów złotych dofinansowania otrzyma z budżetu państwa MZDiK na budowę I odcinka trasy N-S. Pieniądze pochodzą z subwencji drogowej. Wniosek o dotację MZDiK złożył w lutym tego roku.

Komentarz

Częściowe zachmurzenie

12°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 54%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Słonecznie 25°C 10°C

  • jutro

    Słonecznie 18°C 5°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego