Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
piątek, 07 grudzień 2018 16:35

Żołnierze WOT otrzymają pistolety z Radomia

20 tysięcy pistoletów Ragun-VIS 100, otrzymają Wojska Obrony Terytorialnej. Pierwsza partia trafi do terytorialsów już w przyszył roku. To kolejny dobry kontrakt dla radomskiej Fabryki Broni. Choć kwota kontraktu trzymana jest w tajemnicy, to mówi się o kilkudziesięciu milionach złotych.

Komentarz

piątek, 07 grudzień 2018 16:35

Wraca temat miejskich obligacji

Na wtorkową sesję Rady Miejskiej wróci temat emisji obligacji na kwotę blisko 40 milionów złotych. Będzie to trzecia próba prezydenta Radosława Witkowskiego, przekonania radnych PiS żeby zgodzili się na emisję obligacji. Sprawa jest tym bardziej paląca bo magistrat nie zapłacił składek ZUS.

Komentarz

Nie doszło do zapowiadanego przez prezydenta Radosława Witkowskiego spotkania z Romanem Saczywko, prezesem firmy Rosa-Bud, podczas którego prezydent chciał usłyszeć o nowym terminie zakończenia budowy hali sportowej przy ulicy Struga. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na spotkaniu nie pojawił się prezes Rosa-Budu.

Komentarz

czwartek, 06 grudzień 2018 16:57

WOŚP zagra w Radomiu. RGM partnerem medialnym

13 stycznia 2019 roku po raz 27 w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Radomiu finał 27 edycji orkiestry odbędzie się na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim.

Komentarz

W dniu świętego Mikołaja w ramach akcji „Chroń życie na mazowieckich drogach" policjanci mazowieckiej „drogówki” rozdawali zmotoryzowanym drobne upominki i apelowali o ostrożność i rozwagę na drodze.

Komentarz

środa, 05 grudzień 2018 17:23

W Radomiu wraca autobusowa komunikacja nocna

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji uruchomi, o północy z soboty na niedzielę dwie nocne linie autobusowe: N1 i N2. Linie połączą dzielnice Prędocinek z Józefowem oraz Południe z Gołębiowem.

Komentarz

środa, 05 grudzień 2018 17:21

Pluszaki dla małych pacjentów pogotowia

Od środy karetki radomskiego pogotowia ratunkowego mają nowych pasażerów. To pluszowe misie i inne zwierzaki, które będą przekazywane dzieciom, którym załogi karetek będą musiały udzielić pomocy.

Komentarz

środa, 05 grudzień 2018 17:20

Dioramy pięciu polskich parków narodowych

Dioramy pięciu parków narodowych w Polsce można oglądać od czwartku 6 grudnia w Muzeum im. Jacka Malczewskiego. To pierwsza część projektu, który będzie kontynuowany także w przyszył roku.

Komentarz

wtorek, 04 grudzień 2018 17:03

Patrol medyczny ruszył w miasto

W Radomiu rozpoczął funkcjonowanie specjalny patrol medyczny, który – jak mówi ksiądz Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej – ma pomagać osobom bezdomnym, w miarę bezpiecznie przeżyć zimę. We wtorek pierwszy taki patrol wyjechał w miasto. Dotarł do czterech miejsc, w których przebywają bezdomni. Niestety do jednego bezdomnego nie udało się dotrzeć na czas. Kiedy patrol przyjechał, mężczyzna już nie żył.

Komentarz

wtorek, 04 grudzień 2018 17:02

Pomalują bombki dla chorego Pawełka

W sobotę 8 grudnia odbędzie się kolejna edycja akcji „Malowanie bombek – Przyjaciele dzieciom”. Tydzień później bombki zostaną wystawione na licytację. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie chorego na padaczkę lekooporną i czterokończynowe porażenie mózgowe 3-letniego Pawełka Krajewskiego.

Komentarz

Przewaga chmur

3°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 85%

Wiatr: 35.40 km/h

  • dziś

    Rain 5°C 1°C

  • jutro

    Pochmurno 2°C 0°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej