Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rada Miejska w Radomiu chce zmienić system głosowania z tradycyjnego na elektroniczny. Ma to usprawnić obrady. Pierwsze testy systemu – choć nie bez problemów - radni mają już za sobą.

Komentarz

czwartek, 28 styczeń 2016 21:52

Strefa Tempo 30 w ogniu krytyki

Część radomskich radnych krytykuje zmiany jakie przyniosło wprowadzenie strefy Tempo 30. Krytyka dotyczy przede wszystkim nowej organizacji ruchu, czyli skrzyżowań równorzędnych.

Komentarz

czwartek, 28 styczeń 2016 17:36

Zmiany w Rynku. Będzie spotkanie otwarte

W lutym odbędzie się otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych tym, jak ma wyglądać Rynek i kamienica Deskurów. Tymczasem w Kamienicy przy ul Grodzkiej 8 można obejrzeć wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs na koncepcję zagospodarowania Rynku.

Przed Sądem Rejonowym w Kozienicach ruszył proces w sprawie tragicznego wypadku w Elektrowni Kozienice, do którego doszło dwa lata temu. Podczas rozbiórki 300-metrowego komina zginęło 4 pracowników.

Komentarz

Rozpoczęła się akcja „Bezpieczne ferie 2016”. W Radomiu w policyjnym patrolu wziął udział komisarz „Majami”, czyli Piotr Stramowski, odtwórca głównej policyjnej roli w filmie „Pitbull. Nowe porządki”.

Komentarz

wtorek, 26 styczeń 2016 18:14

Wniosek radnych PO z błędami

Fiaskiem zakończyła się próba złożenia przez radnych Platformy Obywatelskiej wniosku o przyjęcie stanowiska Rady Miejskiej dotyczącego przyszłości Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Radni wniosek złożyli, ale jak mówi przewodniczący, nie spełniał on wymogów formalnych.

Komentarz

wtorek, 26 styczeń 2016 18:03

Ostatnie pożegnanie

Dziś pożegnaliśmy Małgorzatę Lisak, dziennikarkę Radia Plus Radom, która zmarła w minioną sobotę po niemal rocznej walce z chorobą nowotworową. Małgorzacie Lisak w ostatniej drodze towarzyszyli między innymi: rodzina, przyjaciele, władze Radomia oraz koleżanki i koledzy dziennikarze. Małgorzata Lisak miała 39 lat.

Komentarz

poniedziałek, 25 styczeń 2016 16:56

Opłaty targowe wyższe. Kupcy protestują

Wzrosła, i to o ponad 100 %, opłata na targowiskach, które przez magistrat uznawane są za nielegalne. To oznacza, że wielu handlujących będzie musiało przenieść się na legalne targowiska albo...przestać handlować.

Komentarz

sobota, 23 styczeń 2016 15:45

Rusza Radomski Program Drogowy

Około 150 ulic gruntowych w Radomiu zostanie wyasfaltowanych w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Realizacja programu została przewidziana na lata 2016-2018.

sobota, 23 styczeń 2016 15:29

Podwójna wystawa w bibliotece

Dwie natury, dwa spojrzenia – jedna prawda” - to tytuł wystawy malarskiej, którą można oglądać w Galerii Exlibris biblioteki publicznej. Autorkami prac są dwie radomianki: Małgorzata Sokołowska i Urszula Bednik.

Komentarz

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej