Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czwartek, 07 styczeń 2016 17:20

Tunel pod dworcem. PKP tłumaczy

Od kilku dni czynny jest tunel pod dworcem PKP. I są pierwsze uwagi dotyczące tego przejścia. Część osób zwraca uwagę na brak kilku elementów, które mogłyby ułatwić życie mieszkańcom i podróżnym.

środa, 06 styczeń 2016 17:02

Co z pracą w Airbus? Rozmowy trwają

„To dobra lub nie, wola strony francuskiej” - tak plany uruchomienia w Radomiu produkcji elementu wyposażenia śmigłowców Caracal i stworzenie w zawiązku z tym 250 miejsc pracy przez firmę Airbus komentuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

środa, 06 styczeń 2016 16:57

Kilkadziesiąt tysięcy kart wydanych

Ponad 30 tysięcy Kart Miejskich wydał od początku funkcjonowania systemu w Radomiu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Na karcie można kodować tylko bilety miesięczne i okresowe.

Komentarz

wtorek, 05 styczeń 2016 17:00

Jest sygnalizacja. Będzie bezpieczniej?

Kolejne niebezpieczne przejście dla pieszych w Radomiu zostało wyposażone we wzbudzaną sygnalizacje świetlną. Mowa o przejściu na ulicy Beliny-Prażmowskiego. Inwestycja zrealizowana została w ostatnim dniu minionego roku.

Komentarz

poniedziałek, 04 styczeń 2016 18:11

Andrzej Łuczycki dyrektorem MZDiK?

Andrzej Łuczycki, radny Platformy Obywatelskiej - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Magistrat nie chce komentować tej informacji.

Komentarz

czwartek, 31 grudzień 2015 16:30

W ostatniej chwili. Tunel pod dworcem otwarty

Koniec modernizacji stacji kolejowej w Radomiu. W ostatni dzień roku otwarty został także podziemny tunel. Tym samym udało się dotrzymać terminu zakończenia prac. Inwestycja kosztowała 100 mln. zł.

środa, 30 grudzień 2015 17:51

Kto pobrudził, kto posprząta?

Mieszkańcy jednego z bloków na Młodzianowie skarżą się na brud w piwnicy. Upraszczając – skarżą się na swoich sąsiadów. Bo klatki są zamykane, a dostęp do nich mają tylko mieszkańcy bloku.

Komentarz

Blisko 2,5 miliarda złotych będzie kosztować modernizacja 128 czołgów Leopard, które wykorzystuje polska armia. Umowę w tej sprawie podpisano w Radomiu, w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W trakcie spotkania padła także deklaracja, że główna siedziba PGZ pozostanie w Radomiu.

wtorek, 29 grudzień 2015 18:17

Sebastian N. głoduje w areszcie

Sebastian N., który jest podejrzany o uprowadzenie w listopadzie 3,5-letniego Fabiana, rozpoczął w areszcie głodówkę. Protestuje w ten sposób przeciwko - jego zdaniem - bezprawnemu działaniu sądu, prokuratury i policji. Uważa, że został aresztowany bezprawnie. Prokuratura zapewnia, że głodówka Sebastiana N. nie wpłynie na prowadzone śledztwo.

Komentarz

poniedziałek, 28 grudzień 2015 17:26

W miarę spokojne święta

Święta Bożego Narodzenia minęły w Radomiu dość spokojnie. Najwięcej pracy miało Pogotowie Ratunkowe i ambulatorium. Od czwartku do soboty z ich pomocy skorzystało blisko 1,5 tys. osób.

Komentarz

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej